Na początku lutego Powiatowa Instytucja Kultury zaprosiła mieszkanki powiatu legionowskiego do udziału w quizie sprawdzającym ich wiedzę na temat historii sztuki oraz mody. W nagrodę zwyciężczyni otrzyma szansę na wizerunkową metamorfozę.

Historyczno-modowy quiz stanowi inaugurację projektu pod nazwą „Kobieta w sztuce”, realizowanego z PIK-iem przez jabłonowską Pracownię&Showroom Moda Na Prostej. Organizatorzy zachęcają do niego następująco: „Interesujesz się modą i sztuką? Szukasz inspiracji do wyrażenia swojej osobowości poprzez stylizację? Śledzisz wpływy sztuki na modę i odwrotnie? Ciekawi Cię, jak sztuka rozbudza wyobraźnię kreatorów mody? Lubisz eksperymentować ze swoim wizerunkiem, szukasz natchnienia do wypracowania własnego oryginalnego stylu i pragniesz inspirować się dziełami artystów? Chcesz się wyróżniać i jesteś gotowa na modowe wyzwanie? Jeżeli odpowiadasz na te pytania twierdząco, to ten konkurs jest dla Ciebie! Wykaż się wiedzą na temat sztuki i mody i daj wyraz swojej pasji”.

Wiele wskazuje na to, że pań chętnych do quizowej rywalizacji nie zabraknie. Zwłaszcza biorąc pod uwagę czekającą na triumfatorkę nagrodę, czyli możliwość udziału w artystycznej metamorfozie, okraszonej przygotowaną przez stylistę kreacją z motywem obrazu. Wedle słów organizatorów, relacja filmowa z metamorfozy stanie się inspiracją dla innych kobiet. – Mamy nadzieję, że pokazanie, czym jest kobiecość oraz w czym tkwi jej siła, będzie unikatowym prezentem z okazji Dnia Kobiet. Jak wydobyć kobiecy „charm” podczas zmiany wizerunku, czerpiąc z przekazu sztuki? Postaramy się to pokazać w materiale filmowym dokumentującym proces przemiany.

Regulamin konkursu „Kobieta w sztuce – METAMORFOZY” jest dostępny na stronie www.pik.legionowski.pl. Zgłoszenia można nadsyłać do 11 lutego br.