Kulturalna kooperacja Stowarzyszenia Myślących Pozytywnie i Miejskiej Biblioteki Publicznej przyniesie wkrótce kolejne warte braw rezultaty. Krótko mówiąc, jesienią do legionowskiej Poczytalni wracają sztuki teatralne.

W czwartym sezonie spotkań z wielką sceną widzowie obejrzą dwa spektakle. Mimo hojnej dotacji marszałka województwa, w obecnej sytuacji więcej się po prostu nie dało. – Spektakle są dość drogie, a jeszcze w okresie pandemii nie bardzo możemy sobie pozwolić na działania z udziałem wielu osób, bo mamy mocno ograniczoną liczbę publiczności. Takie są niestety przepisy. Wpadliśmy na pomysł, żeby ewentualnie, aby obejrzało je więcej osób, transmitować te spektakle online, ale wciąż czekamy na pozwolenie z urzędu marszałkowskiego – mówi Jolanta Żebrowska ze Stowarzyszenia Myślących Pozytywnie.

Na początek, 18 października o godzinie 18.00, odwiedzi Poczytalnię łódzki Teatr ITO. Już teraz można zdradzić, że pokaże on spektakl, którego legionowscy widzowie prędko nie zapomną. – Właściwie trudno nawet powiedzieć „spektakl”, bo to jest czysta improwizacja; coś, co powstaje praktycznie bez scenariusza, głównie przy udziale widzów. Czyli tak naprawdę to oni będą reżyserami i pomysłodawcami tego, co później będzie działo się na scenie. Nie wiemy, co z tego wyjdzie, wszystko w rękach publiczności – śmieje się organizatorka wydarzenia. Druga odsłona bibliotecznych spotkań z teatrem nastąpi w listopadzie. Tym razem szczęśliwi posiadacze wejściówek zobaczą „Kolację pożegnalną” – inteligentną francuską komedię w iście gwiazdorskiej obsadzie. – Rzeczywiście, gra aktorska jest tutaj naprawdę fantastyczna. Wystąpią u nas Małgorzata Foremniak, Janusz Chabior i Piotr Gąsowski, więc możemy spodziewać się naprawdę bardzo dużo śmiechu i wielu fajnych wrażeń. Ten spektakl zaplanowaliśmy na 15 listopada, także na godzinę osiemnastą.

Ze względu na pandemię i tak skromna biblioteczna widownia musiała jeszcze zostać dodatkowo „odchudzona”. To oznacza, że zasiądzie na niej maksymalnie 50 osób. Darmowe wejściówki już tradycyjnie będą do zdobycia drogą telefoniczną, w myśl zasady: kto pierwszy, ten lepszy. – O tym, kiedy te wejściówki będą rozdawane, poinformujemy na Facebooku. Myślę, że na początku października wszystkie sprawy techniczne będą już znane, tak więc proszę zaglądać na www.bibliotekalegionowo.pl i stronę Stowarzyszenia Myślących Pozytywnie. Na każdej z nich będzie można znaleźć informacje dotyczące obydwu spektakli – zachęca Jolanta Żebrowska.

Poprzedni artykułGawęda o folklorze
Następny artykułKPR oblał akademików
Trudno powiedzieć, czy to wpływ zodiakalnego Koziorożca, ale lubi czasem nabić kogoś na medialne rogi. Starając się przy tym, a to coraz rzadsze zjawisko, nie nabijać w butelkę czytelników. 53-letni chłopiec starannie skrywający swe emocje. Głównie pozytywne. Posiadacz wielu cech, które dyskwalifikują go jako wzór dziennikarza. Mimo to od dwóch dekad dzielnie trwa na legionowskim posterunku.