W zarządzającej legionowskim Targowiskiem Miejskim spółce KZB Legionowo prowadzone są intensywne działania zmierzające do jego jak najszybszego ponownego otwarcia. Będzie to możliwe po uzyskaniu stosownych zezwoleń oraz zapewnieniu użytkownikom obiektu odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa sanitarnego.

Nie jest tajemnicą, że przez dziesiątki lat swego funkcjonowania Targowisko Miejskie w Legionowie zdobyło sobie sympatię tysięcy mieszkańców. Doceniających zarówno bogatą i przystępną cenowo ofertę kupców, jak i warunki, w jakich jest tam prowadzona sprzedaż. Dlatego zamknięcie targu coraz bardziej wielu ludziom (i to stojącym po obu stronach lady) doskwiera. Mając tego świadomość, w spółce KZB Legionowo starają się doprowadzić do szybkiego wznowienia handlu przy ul. Sobieskiego. – W związku z licznymi pytaniami odnośnie ponownego otwarcia Targowiska Miejskiego w Legionowie oraz wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, informujemy, że w spółce trwają właśnie prace nad przygotowaniem nowych, szczegółowych zasad, na podstawie których handel obwoźny na targowisku będzie mógł zostać przywrócony – mówi Irena Bogucka, prezes zarządu spółki KZB Legionowo.

Aby stało się to możliwe, dostosowane do obecnej rzeczywistości warunki prowadzenia handlu muszą być zaopiniowane przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego. Informacje o terminie ponownego otwarcia legionowskiego Targowiska Miejskiego zostaną opublikowane po uzyskaniu w tej sprawie pozytywnej decyzji sanepidu.