W poniedziałek (17 lutego) odbyło się w Jabłonnie spotkanie poetycko-muzyczne z okazji walentynek. Jego organizatorami byli tamtejsza Gminna Biblioteka Publiczna oraz Gminne Centrum Kultury w Jabłonnie. Jak łatwo zgadnąć, tego dnia królowały na scenie piękne, romantyczne i wzruszające utwory o miłości.

Swoje wiersze zaprezentowała w Jabłonnie warszawska poetka Izabela Zubko – laureatka wielu ogólnopolskich konkursów, mająca na wydawniczym koncie 10 zbiorów poetyckich. Oprawę muzyczną wieczoru zapewnił natomiast warszawski wokalista, gitarzysta i kompozytor w jednej osobie – Kuba Michalski. Zaśpiewał on swoje kompozycje do wierszy znanych polskich poetów, m.in. Adama Mickiewicza, Adama Asnyka i Bolesława Leśmiana. Nie zabrakło też świetnie wykonywanych przez muzyka utworów Leonarda Cohena. Artyści zaprezentowali także swoje książki i płyty autorskie.

Okolicznościowa dekoracja sali to zasługa pań z Gminnego Centrum Kultury. Publiczność zasiadła przy kawiarnianych stolikach, które udekorowano czerwonymi obrusami, posypanymi serduszkami w tym samym kolorze. Można było napić się kawy, herbaty i spróbować walentynkowych ciasteczek. Dodatkowy klimat zapewniły wiosenne kwiaty i palące się świeczki. Słowem, wszystko grało.