fot. KS Legionovia Legionowo

Boczne boisko na legionowskim stadionie, zarządzanym przez KZB Legionowo, zostało oddane do użytku po wymianie na nim nawierzchni. Trenują tam już młodzi piłkarze oraz seniorzy Legionovii, a także zostały tam już rozegrane pierwsze mecze w lidze okręgowej.

Nowa nawierzchnia ma certyfikat FIFA Quality Pro. Cały zastosowany tam system jest bardzo przyjazny dla stawów i układu kostno-szkieletowego zarówno dzieci jak i dorosłych. Osoby korzystające z boiska będą się czuły jakby grały lub trenowały na prawdziwej murawie. Nawierzchnia została ułożona na elastycznej dwucentymetrowej macie. Sama sztuczna trawa ma źdźbła o długości sześciu centymetrów. Nawierzchnia została zasypana piaskiem kwarcowym i granulatem. Co ważne nie jest to granulat powstały z przemielonych opon, jak to było przed modernizacją, ale granulat EPDM, który nie wydziela przykrych zapachów i nie brudzi.

Inwestycja kosztowała niespełna milion osiemset tysięcy złotych, z czego prawie połowa pochodziła ze środków zewnętrznych. Spółce KZB Legionowo, będącej inwestorem tego przedsięwzięcia, udało się bowiem pozyskać ponad 700 tysięcy złotych dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Z bocznego boiska mogą korzystać drużyny piłkarskie oraz zorganizowane grupy znajdujące się pod opieką trenera lub instruktora. Chcąc ochronić świeżo wyremontowaną, za prawie 1,8 mln złotych nawierzchnię przed dewastacją, poza ustalonymi wcześniej godzinami zajęć, boisko będzie zamykane. Osoby, które chciałby pograć w piłkę lub w jakąś inną grę zespołową, do dyspozycji mają trzy pozostałe ogólnodostępne boiska ze sztuczną nawierzchnią znajdujące się na legionowskim stadionie: dwa tartanowe z czego jedno do koszykówki, a drugie wielofunkcyjne oraz Orlik do gry w piłkę nożną.