20-latek razem z 13-letnim kolegą niszczyli rozkład jazdy na dworcu PKP. Wpadli na gorącym uczynku, bo zauważył ich nieporęcki dzielnicowy. Teraz wandale z powiatu wołomińskiego odpowiedzą za swoje czyny.

Nieporęcki dzielnicowy jak co dnia pełnił służbę w swoim rejonie. W pewnym momencie jego uwagę zwróciły dwie osoby, które rzucały kamieniami w rozkład jazdy na dworcu PKP. – Policjant natychmiast o zajściu powiadomił dyżurnego i podjął interwencję wobec sprawców zniszczenia mienia. Wspólnie z przybyłą na miejsce załogą interwencyjną dzielnicowy zatrzymał wandali. Po wylegitymowaniu okazało się, że jeden z nich jest osobą nieletnią i ma 13 lat, zaś drugi to 20-letni Sebastian J. Obaj są mieszkańcami powiatu wołomińskiego – informuje st. asp. Justyna Stopińska z Komendy Powiatowej Policji w Legionowie.
Zatrzymani zostali przewiezieni do komisariatu w Nieporęcie. Po zabraniu materiału dowodowego 20-latek usłyszał zarzut zniszczenia mienia, na kwotę prawie 3500 zł, do którego się przyznał i dobrowolnie poddał karze. Zaś drugim ze sprawców, z uwagi na jego wiek, zajmie się Sąd Rodzinny.

KG

fot.: KPP Legionowo