W sobotę 7 kwietnia chwilę po godzinie 14 na parkingu przed blokiem Siwińskiego 1 w Legionowie zauważono pijanego mężczyznę, który usiłuje dostać się do wnętrza zaparkowanego pojazdu. Aby uniemożliwić kierowanie pojazdem w stanie upojenia alkoholowego, na miejsce wezwano patrol policji.

Mężczyzna próbował otworzyć drzwi w samochodzie, który jak się okazało później nie należy do niego. Gdy na miejscu pojawił się właściciel pojazdu i oznajmił, że nie zna mężczyzny, ten nie reagując na polecenia odejścia od pojazdu nadal próbował otworzyć drzw.i

Istniało podejrzenie, że samochód może zostać uszkodzony, więc mężczyzna został odciągnięty od pojazdu. Ponieważ zaczął się robić agresywny i chciał uciec, zastosowano wobec niego chwyty obezwładniające i przytrzymano do czasu przybycia policji. Policjanci przejęli ujętego mężczyznę i ustalili, że jest mieszkańcem Warszawy. Zatrzymany przyjechał na imprezę w Legionowie.

Policjanci poddali mężczyznę badaniu na zawartość alkoholu. Wynik był pozytywny. Po mężczyznę przyjechał znajomy, który przejął pijanego kolegę i odwiózł do domu. Okazało się, że mężczyzna posiada samochód w tym samym kolorze i będąc pod wpływem alkoholu… pomylił pojazdy.