Chociaż od otwarcia parkingów P+R na osiedlu Piaski minęły już dwa tygodnie, potencjalni użytkownicy wciąż nie mogą się do nich przekonać. Jakby zapomnieli, że parkingi są już czynne i całkowicie bezpłatne.

Przy stacji PKP Legionowo Piaski, na dwóch parkingach zlokalizowanych przy ulicy Szwajcarskiej i Piaskowej, przygotowano ponad 220 miejsc parkingowych. Oprócz stanowisk dla aut, powstało także 70 zadaszonych miejsc dla rowerów oraz stacja do ładowania pojazdów elektrycznych. Wszystko jest zatem gotowe, a parking nadal świeci pustkami…

Tymczasem korzystanie z obiektu jest bardzo proste. Szlabany otwierają się po około 10 sekundach od najechania samochodem przed szlaban dla danego kierunku jazdy. By zapewnić bezpieczeństwo użytkownikom, zainstalowano dwie kamery monitorujące na bieżąco i dwie kamery „czytające” tablice rejestracyjne. Na terenie parkingu znajduje się również ogólnodostępna, bezpłatna stacja do ładowania samochodów elektrycznych wyposażona w dwa gniazda o mocy 2×11 kW. Jak informują urzędnicy, w zależności od baterii danego pojazdu, pełne ładowanie trwa od 2 do 4,5 godziny.

AnKa