Grozili, że podpalą jedną z legionowskich restauracji, bo chcieli wyłudzić pieniądze od jej właściciela. Teraz mogą spędzić za kratkami nawet 10 lat.

Zdarzenie miało miejsce w ubiegłą niedzielę (21 stycznia) na terenie Legionowa. – Wieczorem do jednej z restauracji przyszło trzech mężczyzn. Zamówili jedzenie, za które zapłacili. Byli pod wpływem alkoholu. W pewnym momencie podeszli do lady, uderzyli o nią pięściami i używając wulgarnych słów zaczęli grozić właścicielowi lokalu utratą życia oraz spaleniem restauracji, gdy ten nie wyda im pieniędzy z kasy. Pokrzywdzony właściciel nie dawał się zastraszyć- kazał napastnikom opuścić lokal. Ci nie dawali za wygraną, byli agresywni, wykrzykiwali słowa- „nie żyjesz” i wykonywali wobec pokrzywdzonego gest podcięcia gardła – relacjonuje rzeczniczka legionowskiej policji podkom. Emilia Kuligowska. Właścicielowi restauracji udało się zawiadomić policję. Dyżurny komendy natychmiast skierował na miejsce najbliższy patrol. Funkcjonariusze zastali w lokalu trzech agresywnych gości restauracji. W trakcie zatrzymania mężczyźni nie stosowali się do wydawanych przez policjantów poleceń. Mundurowi obezwładnili agresorów i przewieźli ich na komendę. Tam okazało się że mężczyźni są obywatelami Ukrainy w wieku 34,35 i 36 lat.
– Zatrzymana trójka usłyszała zarzuty związane z usiłowaniem wymuszenia rozbójniczego, które dokonali wspólnie i w porozumieniu. Za tego typu przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności – podsumowuje podkom. Kuligowska.
Wobec wszystkich trzech mężczyzn sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres dwóch miesięcy.