Tak się szczęśliwie złożyło, że w tym roku mikołaj również nie ominął spółki KZB Legionowo. Tuż przed świętami przyniósł 3,5 mln zł dofinansowania budowy basenu powstającego właśnie na osiedlu Piaski. Środki pochodzą z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Ministerstwo wspiera budowę i rozbudowę infrastruktury sportowej przeznaczonej dla szerszego grona odbiorców. Basen w Legionowie będzie nie tylko pływalnią dla uczniów, ale także basenem treningowym dla sportowców, a popołudniami i w weekendy miejscem, w którym będą mogli zrelaksować się wszyscy mieszkańcy. – Środki pochodzą z „Programu rozwoju ponadlokalnej infrastruktury sportowej – pilotaż edycja 2017”. Jego celem jest szeroko rozumiana poprawa stanu infrastruktury sportowej. Kluczowym punktem odniesienia w tej kwestii staje się użytkownik: zarówno ten masowy, użytkujący obiekt w ramach aktywnej formy spędzania czasu wolnego, stanowiącej jednocześnie ważny element profilaktyki zdrowotnej, jak również sportowiec wyczynowy, którego podstawowym celem jest współzawodnictwo sportowe i maksymalizacja osiągnięć w tym zakresie. Legionowski basen idealnie wpisuje się w założenia projektu, stąd otrzymane dofinansowanie – mówi Irena Bogucka, prezes KZB Legionowo.
To bardzo ważna inwestycja nie tylko dla uczniów, ale też dla wszystkich mieszkańców Legionowa. Do tego, jak zapewnia prezydent miasta, bardzo oszczędna. – Dzięki temu, że realizuje ją spółka KZB Legionowo, basen będzie kosztował podatników około 4 mln zł mniej, gdyż spółka odzyska podatek VAT. Po otrzymaniu 3,5 mln zł dofinansowania koszt inwestycji wyniesie około 11 mln zł, a to niewiele jak na basen sportowy z bardzo atrakcyjną częścią rekreacyjną – mówi prezydent Roman Smogorzewski.
Druga legionowska pływalnia to basen pływacki o wymiarach 25×16,5 m z 7 torami i basen rekreacyjny o wymiarach 11×22 m, na którym relaks zapewnią leżanki z masażem, masaż ścienny, masaż stóp i karku. Dla najmłodszych w brodziku o wymiarach 7×7 m czekać będą dzwonek wodny, jeż wodny i zjeżdżalnia – słonik. Na zewnątrz będzie zamontowana zjeżdżalnia – rura. Obok obiektu powstanie parking na 65 samochodów osobowych i dwa miejsca dla autokarów.

AnKa