Policjanci pełniący służbę na terenie Legionowa zatrzymali Lukasza Ś., który miał przy sobie mefedron. Okazało się, że zatrzymany jest poszukiwany przez niemiecki wymiar sprawiedliwości. Za 23-letnim Łukaszem Ś. został bowiem wydany Europejski Nakaz Aresztowania za przestępstwa przeciwko mieniu.

W sobotnią noc (19 sierpnia) na ul. Suwalnej policjanci zatrzymali do kontroli kierującego skuterem. – Podczas sprawdzania mężczyzny funkcjonariusze znaleźli przy nim torebkę foliową z narkotykami, a konkretnie mefedronem. Kiedy wywiadowcy sprawdzili 23-latka w policyjnej bazie danych okazało się, że jest on poszukiwany. Wydano za nim Europejski Nakaz Aresztowania z dyspozycją doprowadzenia do właściwego organu w celu podjęcia dalszych decyzji – relacjonuje rzeczniczka KPP w Legionowie podkom. Emilia Kuligowska.
Łukasz Ś. Był skazany przez niemiecki wymiar sprawiedliwości na 2 lata więzienia. Mężczyzna w styczniu tego roku w Niemczech popełnił przestępstwa przeciwko mieniu. 23-latek został doprowadzony do prokuratury. Tam zostanie wydana decyzja o jego dalszym losie. Wymierzoną karę Łukasz Ś. odbędzie w Polsce. – Od śledczych z legionowskiej komendy mężczyzna usłyszał zarzut posiadania narkotyków, do którego się przyznał oraz złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze – podsumowuje podkom. Kuligowska.

KG