W niedzielny wieczór w okolicach legionowskiego Parku Zdrowia doszło do krwawej bójki, w której ucierpiał 63-letni mężczyzna. Policjanci interweniując użyli broni. Postrzelili 22-latka, który próbował uciec z miejsca zdarzenia.

Chwilę przed 21 policjanci pełniąc służbę zauważyli niepokojące zdarzenie. Na ul. Krasińskiego (na wysokości sklepu Netto) miała miejsce bójka. – Policjanci widząc mężczyznę i kobietę atakujących 63-letniego mężczyznę natychmiast zareagowali. Jeden udzielił pierwszej pomocy poszkodowanemu, drugi rzucił się w pościg za 22-letnim mężczyzną. – relacjonuje asp. Rafał  Retmaniak z Wydziału Komunikacji Społecznej Komendy Stołecznej Policji. Mężczyzna uciekał w kierunku Parku Zdrowia. Policjant dogonił 22-letniego agresora, jednak ten nie dalej nie odpuszczał. Zaatakował funkcjonariusza i znów próbował uciekać. W końcu w Parku Zdrowia padły strzały. Policjant postrzelił uciekiniera w nogę.

22-latka zatrzymano i  udzielono mu pierwszej pomocy. W sprawę zamieszana jest także 26-letnia kobieta. Jak informuje nas asp. Retmaniak 26-latka – przyjaciółka 22-letniego mężczyzny, znieważyła i uderzyła policjanta. Kobieta także została zatrzymana. Agresywny 22-latek i jego przyjaciółka to mieszkańcy powiatu legionowskiego.  63-letni poszkodowany mężczyzna i 22-letni agresor zostali przewiezieni do szpitala. Z nieoficjalnych informacji wiemy, że starszy mężczyzna został dotkliwie pobity, ale jego stan jest stabilny. Pojawiają się podejrzenia czy 22-latek nie był pod wpływem substancji psychoaktywnych.

Ruch w okolicach sklepu Netto był utrudniony. Na miejscu zdarzenia interweniowali także nieumundurowani policjanci.  Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Legionowie.

Miejscowa na Weekend będzie przyglądać się tej sprawie.

KG

3 KOMENTARZE

  1. Brawo policja !!! Bandyta wyeliminowany, można w parku i nie tylko, przebywać bezpiecznie !

  2. Proponuje awans i nagrodę dla odważnego funkcjonariusza…choć kiedyś uczono, że do bandytów strzela się między oczy.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.