Długo wyczekiwane przez uczniów ferie rozpoczną się na Mazowszu już w najbliższy poniedziałek. Z myślą o wszystkich dzieciach, które spędzą ten wolny czas w mieście, Muzeum Historyczne w Legionowie przygotowało specjalną ofertę.

Zajęcia w głównej siedzibie muzeum przy ul. Mickiewicza 23 potrwają od 20 do 24 lutego, natomiast w filii na Piaskach (Al. Sybiraków 23) od 13 do 17 lutego. Udział jest bezpłatny. Obowiązują zapisy, gdyż ilość miejsc jest ograniczona.

„Z życia dawnych oficerów” – Filia „Piaski”

„W koszarach i na manewrach” oraz „Oficerski savoir-vivre” to tylko jedne z wielu tematów, jakie poruszone zostaną w trakcie zajęć w Filii Muzeum Historycznego na Piaskach. Dzieci dowiedzą się, jak wyglądało życie dawnych oficerów. Cykl spotkań zakończy specjalny oficerski bal karnawałowy. Ponadto do każdego tematu postarano się o specjalne atrakcje, m.in. warsztaty plastyczne, w trakcie których dzieci przygotują kostiumy na planowany bal. W trakcie zajęć najmłodsi nauczą się także umiejętnego zachowania w różnych sytuacjach oraz dobrych manier w życiu codziennym.
Dzieci (od 6 lat) można zapisywać pod nr tel. 22 378 33 54 albo wysyłając zgłoszenie na adres mailowy: filia.piaski@muzeum.legionowo.pl.

Szlak bursztynowy i polarna wyprawa – willa i pawilon Muzeum
„Podróże – małe i duże” to hasło zajęć prowadzonych w siedzibie głównej muzeum. Uczestnicy będą mieli okazję odbyć wyjątkową wycieczkę wzdłuż starożytnego szlaku bursztynowego i zaznajomić się z tajnikami handlu wymiennego. Następnie razem z bohaterami książek Aliny i Czesława Centkiewiczów wyruszą na odległe wyprawy polarne, by poznać faunę i florę lodowych krain. Aby zapisać dziecko na zajęcia, wystarczy zadzwonić pod numer: 22 784 59 88 lub wysłać zgłoszenie mailem na adres: zapisy@muzeum.legionowo.pl.

Katarzyna Gębal