Od ponad roku Serock jest w trakcie realizacji budowy nowoczesnego Centrum Sportu i Rekreacji. Do końca 2015 roku, według planu, miał być gotowy projekt, a miasto miało uzyskać pozwolenia na jego realizację. Jak się okazuje, na planach się skończyło.

Centrum Sportu i Rekreacji ma być nowoczesnym obiektem, w którym można byłoby aktywnie spędzić czas. Ma ono się znajdować przy ul. Pułtuskiej. Koszt inwestycji oszacowano wstępnie na 40 mln. złotych. Realizację projektu podzielono na dwa etapy. W pierwszym miałby powstać:

  1. kompleks sportowy, w którego skład wchodziłaby: pełnowymiarowa hala sportowa, m.in. do piłki ręcznej, piłki siatkowej oraz koszykówki z trybunami na ok 250 miejsc) wraz z pełnym zapleczem szatniowo-prysznicowym, siłownia, sala do judo, squosha, dwie sale do fitnessu, sala do tenisa stołowego, sala widowiskowo-kinowa na ok 200 miejsc, strzelnica multimedialna, kawiarnia, pomieszczenia biurowe oraz sklepy sportowe.
  2. pełnowymiarowe boisko piłkarskie wraz z trybunami na ok 800 miejsc
  3. parking, ciąg pieszo-jezdny i drogi pożarowe.

W drugim etapie:

  1. plac zabaw, park liniowy, ekstremalna trasa dla rowerów, zjeżdżalnia grawitacyjną wraz ze stacją, ścieżka zdrowia
  2. hala kortów do tenisa ziemnego
  3. basen
  4. przystań wodna
    Na koniec zeszłego roku było planowane zakończenie projektu i uzyskanie pozwolenia na realizację inwestycji. Jak się okazuje, plany nie do końca się udały – Gmina posiada dokumentację projektową i jest w fazie uzyskania uzgodnień oraz pozwoleń na budowę. Trwają również poszukiwania możliwości dofinansowania zadania, gdyż ze względu na ich znaczny koszt gmina nie będzie w stanie z własnych środków zrealizować przedsięwzięcia – komentuje Katarzyna Kozłowska, z Referatu Organizacyjno – Prawnego i Obsługi Rady Miejskiej.

Czyli mówiąc krótko – na centrum mieszkańcy jeszcze trochę poczekają, bo póki co nie ma ani pozwoleń ani pieniędzy na budowę.

 

Foto. Fb. Centrum Sportu i Rekreacji