Korzystając z nowych pomieszczeń, legionowska biblioteka rozwija nowe kierunki działalności. A skoro dzieli swą siedzibę razem z dworcem, jednym z nich jest lepsza komunikacja. W tym przypadku lingwistyczna, po angielsku.

– Współpracę z British School rozpoczęliśmy w październiku i naturalnym pomysłem było naszym zdaniem przeniesienie jej do biblioteki. Na drugim piętrze, w sali komputerowej, we wtorki i środy odbywają się regularne zajęcia, ale my chcieliśmy wykorzystać British School na maxa – mówi Tomasz Talarski, dyr. Miejskiej Biblioteki Publicznej. Stąd pomysł na spotkania z native speakerami, którzy mają zamiar wciągnąć legionowian do rozmowy. Oczywiście gratis i we własnym, a nie w ich języku. – Będzie to polegać na tym, że grupa osób znających angielski przynajmniej na średnim poziomie będzie mogła przez godzinę porozmawiać sobie z prawdziwymi Anglikami – dodaje dyrektor. – Od 27 października zapraszamy mieszkańców na cykliczne, cotygodniowe spotkania z native speakerami, którzy od lat pracują w naszej szkole – zachęca Katarzyna Panyło z British School Legionowo.

W opinii specjalistów to propozycja w rodzaju tych nie do odrzucenia. – Kontakt z native speakerem jest bardzo ważny i polecam go każdemu, kto uczy się angielskiego. Chodzi o to, żeby mieć możliwie najwięcej kontaktu z tym językiem; na różne sposoby i jak najczęściej – mówi Rob, jeden z lektorów, którzy poprowadzą zajęcia. Tematem spotkań w Poczytalni ma być wszystko, co dotyczy życia i kultury Brytyjczyków i Amerykanów. Zajęcia zostaną urozmaicone grami oraz materiałami wideo. Nie są planowane żadne egzaminy, będzie natomiast sporo śmiechu. – Zapraszamy osoby dorosłe, nastolatków, generalnie ludzi pragnących miło spędzić czas i pobawić się trochę językiem angielskim – mówi Katarzyna Panyło. A Tomasz Talarski dodaje: – Mam nadzieję, że nasza oferta przypadnie mieszkańcom Legionowa do gustu, bo dla osoby uczącej się języka angielskiego nie ma nic przyjemniejszego, niż móc w Polsce porozmawiać z Anglikiem.

Przypominamy, pierwsza pogawędka w Poczytalni już w czwartek (27 października). Jej uczestnicy wezmą na języki narodowe cechy Brytyjczyków. Start o 19.00.