Spółka KZB Legionowo poszerzyła działalność o niezwykle sympatyczną dziedzinę, jaką jest 75 wesołych i roześmianych przedszkolaków. Od 29 sierpnia spółka prowadzi niepubliczne przedszkole „Wesołe sówki”, które mieści się przy ul. Jagiellońskiej 40.

Najstarszy budynek przedszkolny w Legionowie nie stał długo pusty. Po zmianie ustawy o systemie oświaty i w obliczu znikomej liczby miejsc dla najmłodszych, z inicjatywy radnych klubu Porozumienie Prezydenckie budynek przy ul. Jagiellońskiej został wyremontowany i wyposażony, a organem prowadzącym dla nowej placówki została spółka KZB Legionowo. – Spółka co prawda pierwszy raz uruchamia przedszkole, ale kadra, jaka w nim pracuje jest niezwykle doświadczona, zwłaszcza dyrektor Grażyna Rzewuska – mówił prezydent Roman Smogorzewski, dodając, że dzieci są w bardzo dobrych rękach. – Mam nadzieję, że podobnie jak wiele pokoleń wcześniejszych dzieci, które tutaj pobierały edukację, nowe dzieci znajdą tutaj niezwykłe miejsce, w którym będą mogły rozwijać swoje talenty, gdzie będą z chęcią rano przychodziły – powiedział.
W przedszkolu „Wesołe sówki” znajdują się trzy oddziały, do których może uczęszczać 75 dzieci. W tym roku są to głównie dzieci 3-letnie, gdyż to właśnie dla nich zabrakło miejsc w przedszkolach w całym kraju. Pomimo tego, że placówka jest niepubliczna, opłaty w „Wesołych sówkach” będą takie, jak w przedszkolach gminnych. – Dziękuję rodzicom, którzy oddali nam swoje dzieci pod opiekę. Wiem, że dziecko to największy skarb. Postaramy się, aby w naszym przedszkolu Wasze skarby były radosne, szczęśliwe, bezpieczne, aby z ich twarzy nigdy nie znikały uśmiechy – powiedziała prezes KZB Legionowo Irena Bogucka.

Anna Krajewska