W piątek oficjalnie uruchomiono źródełka z czystą wodą w ostatniej gminnej placówce oświatowej. Z czterech nowych zdrojów czerpie ją już społeczność Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 2 przy ulicy Jagiellońskiej 67, która zresztą ową możliwość natychmiast skwapliwie wykorzystała.

Podobnie jak w przypadku poprzednich inauguracji, tym razem również zjawili się na miejscu lokalni włodarze oraz prezes spółki KZB, do której należą obiekty legionowskich placówek oświatowych, Irena Bogucka. – Cieszę się, że te zdroje znajdują się w szkole podstawowej, że znajdują się w przedszkolu, żeby od najmłodszych lat, wcielając w życie hasło „Wolę wodę”, sprawiać, aby nawyk jej picia był czymś naturalnym, oczywistym i żeby dzieci chętnie sięgały po legionowską wodę – mówi Roman Smogorzewski.

Już teraz wiadomo, że realizowany od kilkunastu miesięcy prozdrowotny pomysł PWK „Legionowo” chwycił. Wielu przedszkolaków i uczniów coraz chętniej odstawia słodkie soki i napoje gazowane, zastępując je czystą wodą. Z niewątpliwą korzyścią dla kieszeni swych rodziców, ale przede wszystkim dla własnego zdrowia. – Żyjemy w czasach, które nie są najzdrowsze, szczególnie dla dzieci. Wiele produktów jest reklamowanych z myślą o nich, a dzieci przecież oglądają telewizję. Najstarszym narkotykiem jest cukier, który jest dzisiaj wszędzie – dodaje prezydent Legionowa. Wszędzie oprócz, rzecz jasna, szkolnych poidełek. One oferują wyłącznie produkt, do jakiego naprawdę warto się przekonać. – W Legionowie mamy cudowną wodę. Jest na bieżąco wydobywana z bardzo głębokich odwiertów. Wszystkie Stacje Uzdatniania Wody są wyremontowane, zmodernizowane i stale badają jakość wody. Co ważne, ona jest właściwie nieuzdatniana – podkreśla samorządowiec.

Nic dodać, nic ująć. Najlepiej po prostu regularnie się nią delektować.