Wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym roku miasto przebuduje przejście pod torami kolejowymi na stacji PKP Legionowo Przystanek, tak aby rowerzyści, osoby niepełnosprawny i matki z dziećmi w wózkach mogły z niego bez problemów korzystać. Powstała już koncepcja planowanych w tamtym miejscu pochylni.

– W tej chwili trwają prace na projektem budowlano – technicznym, który powinien być gotowy do końca kwietnia – informuje Tamara Mytkowska, rzecznik prasowy UM Legionowo.Koncepcja zakłada wybudowanie po obu stornach torów dwóch pochylni o długości około 50 metrów i kącie nachylania od pięciu do sześciu stopni. Będą one też wyposażone w poręcze i dodatkowo oświetlone. – Ta inwestycja jest realizowana na terenach kolejowych. W związku z tym musimy ciągle prowadzić rozmowy z PKP. Nie jesteśmy więc w stanie podać dokładnych terminów jej realizacji. To jest bowiem uzależnione właśnie od tych rozmów ze spółkami kolejowymi – dodała rzeczniczka legionowskiego ratusza.

Urząd Miasta zakłada jednak, że pod koniec wakacji uda mu się wybrać wykonawcę tej inwestycji, a do końca roku ją zrealizować. – W tegorocznym budżecie mamy na ten cel zabezpieczone 600 tysięcy złotych. Natomiast całkowity koszt będziemy mogli podać po rozstrzygnięciu przetargu na to zamówienie – mówi Tamara Mytkowska.

Ta inwestycja oraz budowana przez starostwo kładka nad torami w ciągu ulic Parkowa – Wyszyńskiego, która zostanie oddana prawdopodobnie już w lutym, powinny skutecznie rozwiązać problemy pieszych mieszkańców III Parceli i znacznie usprawnić komunikację pomiędzy dwiema stronami, podzielonego torami miasta.        

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.