W sobotę (25 lipca) ulica Targowa w Legionowie na krótką chwilę zamieniła się w tę Targową z warszawskiej Pragi. Tego bowiem dnia na terenie filii Miejskiego Ośrodka Kultury zorganizowano piknik rodzinny pod nazwą „Praskie klimaty na Targowej”.

    – Do praskich klimatów zainspirowała nas sama ulica Targowa. Chcieliśmy przenieść ten klimat warszawskiej Pragi właśnie tutaj do nas do Legionowa i zaprosić mieszkańców, żeby się z nami pobawili – mówi Anna Szwarczewska z Urzędu Miasta Legionowo. Na imprezie cały czas przygrywała praska kapela. Dla dzieci przygotowano animacje i dmuchańce, a dla dorosłych konkursy karciane i konkurs na przebranie za „Warszawskiego Cwaniaczka”. Był też ogródek piwny, bigos, pyzy i konkurs na imieninową sałatkę. – Data jaką wybraliśmy jest mocno imieninowa. Dzisiaj akurat są imieniny Krzysztofa i Jakuba, jutro Anny, Hanny, Grażyny, Mirosławy i Kingi. Okazji więc co nie miara do tego, aby zrobić takie troszkę praskie imieniny. Czy się impreza spodoba, zobaczymy. Oby nie zepsuł jej deszcz – mówi Anna Szwarczewska.
    Czarne chmury nad imprezą zbierały się właściwie od samego jej początku. Jednak wiele osób w ogóle nie przejęło się zbliżającą się burzą. – Deszczu się nie boimy –  mówiła pani Elżbieta. Tym bardziej, że organizatorzy imprezy mieli plan awaryjny. – Na całe szczęście drzwi MOK-u są otwarte dla wszystkich mieszkańców naszego miasta. Zatem jakby co, zawsze możemy się schować pod dachem – dodaje Anna Szwarczewska. I gdy tylko zaczęła się ulewa, tak właśnie zrobiono. Dzieci bawiły się na piętrze, a dorośli na parterze. Były tańce, muzyka na żywo i poczęstunek. Te kilkadziesiąt osób, które na imprezę przyszło, swojej decyzji nie żałowało.  – Będę przyjeżdżała do was na takie wydarzenia – mówiła pani Irena, która do Legionowa przybyła aż z Ciechanowa. – Takie imprezy powinny być częściej organizowane, bo tutaj troszkę mieszkańców jest i wszyscy chcielibyśmy się trochę pobawić – dodaje pani Elżbieta.
    Na „Praskich klimatach na Targowej” zabrakło tylko zapowiedzianej jako gwiazda, Kapeli Czerniakowskiej. Organizatorzy uznali bowiem, że lepiej będzie zaprosić ich na potańcówkę do Parku Zdrowia. Koncert kapeli zaplanowano na 21 sierpnia.