Niedzielna (19 lipca) nawałnica wyrządziła sporo szkód także i na terenie powiatu legionowskiego. Strażacy z PSP, jak i ochotniczych jednostek gaśniczych odnotowali prawie 50 interwencji.. Straty są olbrzymie, a wyjazdy do zerwanych linii energetycznych i powalonych drzew nadal trwają.

Do największych uszkodzeń liniach energetycznych doszło w miejscowościach: Legionowo, Jabłonna, Cupel, Wieliszew i Chotomów. Zalane zostały piwnice w Legionowie, Białobrzegach i w Nowej Wsi oraz ulice w Maryninie, Serocku, Chotomowie i Legionowie.

W całym powiecie zgłaszano też przypadki powalenia drzew na budynki, drogi i zaparkowane samochody.
Już przed południem, około godziny 11.35 w Kani Nowej przy ul. Popowskiej zgłoszono nadłamany konar drzewa opierający się o linię wysokiego napięcia. Godzinę później w Wieliszewie na ul. Modlińskiej drzewo zostało powalone na ścieżkę rowerową. Połamane drzewa zgłaszano też w Bolesławowie i Topolinie.

Kulminacja zgłoszeń nadeszła wraz popołudniową burzą. Podczas trwającej nawałnicy cały czas dochodziły raporty o połamanych drzewach spoczywających na liniach wysokiego napięcia, m.in.: w Jabłonnie przy ul. ks. J. Abramowicza i ul. Królewskiej, w Chotomowie, przy ul. Piusa XI. Drzewa łamały się również w Jachrance, Serocku przy ul. Warszawskiej i Wyzwolenia, w Zegrzu,                   w Józefowie przy ul. Strużańskiej, w Dąbrowie Chotomowskiej na ul. Wierzbowej, gdzie drzewo przewróciło się na jezdnię, w Skrzeszewie przy ul. Kościelnej, Legionowie przy ul. bp. W. Bandurskiego i Strużańskiej, w Poddębiu na ul. Sosnowej i Wesołej, w Karolinie, Woli Smolanej,  Kątach Węgierskich w Ryni na ul. Głównej. Zalane zostały piwnice we wsi Białobrzegi na ul. Osiedle Wojskowe, w Legionowie na   ul. Husarskiej i Mickiewicza. Ulewa zalała też ulicę Kolejową w Legionowie oraz ulicę Obrońców Modlina w Chotomowie.

Po nawałnicy wystąpiły przerwy w dostawie prądu. Zakład enrgetyczny zlokalizował awarie i pracuje nad ich usunięciem. Uszkodzona została infrastuktura energetyczna, w tym ponad 5 z 300 słupów wysokiego napięcia. Awarie są usuwane stopniowo. Według danych z godziny 15.00 (20 lipca) awarie występują jeszcze na terenie czterech Oddziałów Spółki. Zasilanie wraca stopniowo do większości mieszkańców. Najbardziej czasochłonne są wymiany słupów. Na chwilę obecną dostawcy energii przywrócili zasilanie do ponad 150 tysięcy domów, nadal czeka  na prąd około 30 tysięcy odbiorców. Jak poinformowała Katarzyna Burda-Mazurek – koordynator ds Komunikacji PGE Dystrybucja, na godzinę 13.30 regionem, który poniósł najmniejsze straty jest Legionowo. Tutaj 1400 odbiorców czeka na zasilanie. Do wymiany pozostały 3 słupy w Legionowie na 129 z Oddziału warszawskiego. Pozostaje jeszcze 10 zerwanych przewodów do wymiany.