Dzisiaj (10 czerwca) o godzinie 9.30 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Legionowo odbyło się spotkanie przedstawicieli delegacji szwajcarskiej z władzami miasta, dotyczące budowy Centrum Komunikacyjnego w Legionowie. Inwestycja jest realizowana ze środków Szwajcarsko – Polskiego Programu Współpracy. Goście byli zainteresowani dotychczasowym przebiegiem realizacji inwestycji oraz harmonogramem przyszłych prac.

Firma Skanska, która jest wykonawcą całego przedsięwzięcia, zaprezentowała na spotkaniu szczegółowo opracowany plan realizacji i ukończenia inwestycji.Skanska przedstawiła środki rozliczone do dnia 31 marca 2015 r. oraz zaplanowała resztę wydatków do czasu zakończenia robót budowlanych. Oprócz obiektów już zaczętych, projekt budowy Centrum Komunikacyjnego zakłada wykorzystanie oszczędności, na zwiększenie liczby miejsc parkingowych. Do realizacji warunkowej, zależnie od pozostałych środków, planowana jest również budowa połączenia drogowego do nowego garażu oraz system stacji rowerowych, gdzie będzie można zostawiać jednoślady.

Dokumentacja przetargowa na roboty budowlane wykonania garażu wielokondygnacyjnego ma być ukończona w październiku br. Cały plan musi być jednak zaakceptowany przez stronę szwajcarską, która ma na to czas do końca 2015 r.  Podpisanie umowy na roboty budowlane zaplanowane jest na marzec przyszłego roku, zaś ukończenie całej inwestycji Skanska planuje w listopadzie 2016 roku.

Po oficjalnym spotkaniu, delegacja Szwajcarów odwiedziła plac budowy Centrum Komunikacyjnego, żeby przyjrzeć się wydatkowanym na ten cel środkom. Przybyłych gości przed wejściem do nowo powstających obiektów przywitała młodzież z koszykami tradycyjnych szwajcarskich bez. Na postawionym przed dworcem ogrodzeniu z blachy, namalowano graffiti, a przybyły na miejsce ksiądz, poświęcił plan budowy.

3 KOMENTARZE

  1. A co tu robi Chrzanowwski dalej doradza za kase toz jest wiceprezydent – jeszze Chrzanowskiego nie zwolnili?

  2. Sprawdzaja czy Roman coś robi czy znowu symuluje robotę i czy przypadkiem nie zainteresował sie sie nia konserwator zabytków

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.