Dzięki udostępnionej im w listopadzie ankiecie internetowej, użytkownicy gminnej komunikacji mogli wypowiedzieć się na jej temat oraz wyrazić opinię o zaproponowanych zmianach. Z tej możliwości skorzystało ponad dwieście osób.

Część mieszkańców – poprzez kontakt bezpośredni, pisma, e-maile, telefon czy facebook’a – przedstawiła ponadto swoje problemy i pomysły. Większość respondentów korzysta z gminnej komunikacji codziennie, w dojeździe do pracy lub szkoły, i przesiada się do pociągów SKM i KM. Największą popularnością cieszy się linia L11, najmniejszą L10. Częstotliwość kursowania autobusów nie jest według pasażerów optymalna, natomiast koordynację z pociągami oceniają średnio.

Na pytania dotyczące linii L10 odpowiedzieli, że powinna kursować częściej oraz krótszą trasą, tzn. przez ul. Kościelną w Wieliszewie i Łajskach. Podróżni biorą pod uwagę także przesiadkę do pociągów na stacji Legionowo-Przystanek. Jeśli chodzi o linię L11, pasażerowie nie chcą, aby podjeżdżała do przystanku Wieliszew-Plaża, jednocześnie deklarują chęć przejazdu przez Wieliszew oraz dojazdu do przystanku Wieliszew-Wodociąg płn. Według nich nie jest potrzebny podjazd tą linią do Starostwa Powiatowego. Wieliszewscy pasażerowie chcą też mieć wpływ na wybór tras linii po Legionowie. Według nich większość kursów powinna przebiegać przez wiadukt, część przez tunel. Na pytanie o połączenia nocne, mieszkańcy odpowiedzieli, że korzystaliby z nich, gdyby je uruchomiono.

Co do taboru obsługującego gminne linie, nie spełnia on wymagań pasażerów. Spodobał im się za to kursujący testowo autobus niskopodłogowy i chcą, aby takie pojazdy wprowadzono na stałe. Wszystkie sugestie urzędnicy przeanalizowali i większość postulatów ma być zrealizowana. Zmiany wejdą w życie 1 maja.