W sobotę 14 lutego Dawid Szulich wystartował w zawodach pływackich o Puchar Silesia w Katowicach. Najlepszy pływak Delfina Legionowo wygrał wyścigi na 50 i 100 metrów stylem klasycznym sygnalizując już na początku sezonu wysoką formę. Występy Szulicha dały Delfinowi wysokie, siódme miejsce w klasyfikacji klubowej.

Już po raz piąty na krótkim basenie w Katowicach zostały zorganizowane zawody pływacie i Puchar Silesia. W sobotę 14 lutego na starcie stanęło 576 zawodników z 47 klubów. Były to więc duże zawody krajowe. Wśród tej stawki był jeden zawodnik klubu UKS Delfin. Dawid Szulich zaprezentował zadowalającą formę na początku sezonu. Wystartował w dwóch konkurencjach. Tradycyjnie rywalizował na 50 i 100 metrów stylem klasycznym.

Legionowianin był bezkonkurencyjny na krótszym dystansie, na którym uzyskał czas 27,87 sek. Wygrał także wyścig na dystansie dwukrotnie dłuższym. Na 100 metrów stylem klasycznym osiągnął czas 1:01,11 pokonując po pasjonującym finiszu Mikołaja Machnika.

Bardzo dobry występ przełożył się także na dorobek w klasyfikacji klubowej. Dwa zwycięstwa jednoosobowej drużyny dały Delfinowi czwarte miejsce wśród 47 klubów, jakie brały udział w katowickich zawodach.

Po zawodach powiedział

Dawid Szulich

Zawodnik UKS Delfin Legionowo

– Zawody w Katowicach były pierwszym sprawdzianem w tym roku, po ciężkim okresie treningowym. Potraktowałem je treningowo, ze względu na to, że rozgrywane były na krótkim basenie docelowa impreza w tym roku będzie się odbywała na pływalni olimpijskiej, czyli 50-metrowej. Cztery starty jednego dnia były dla mnie dość wyczerpujące ze względu na krótką przerwę miedzy nimi. Oczywiście jestem zadowolony, że zrealizowałem cele jakie sobie założyłem. Złote medale zadedykowałem swojej „Walentynce”, która dzielnie towarzyszyła mi w Katowicach. Kolejne zawody już za dwa tygodnie. Tym razem będzie to Grand Prix Polski w Kozienicach.