Nie wiadomo jeszcze co dokładnie stało się w nocy z soboty na niedzielę (2/3 sierpnia) na wyspie Euzebia . Wiadomo na razie tylko tyle, że jedna osoba została ranna. Do zadania obrażeń sprawcy posłużyli się maczetą. Motywy zajścia nie są jeszcze znane.

Około godziny 3.00 w nocy dyżurny legionowskiej policji otrzymał zgłoszenie, że na wyspie Euzebia położonej u ujścia rzeki Rządzy do Narwi doszło do rozboju. Ma miejsce udali się policjanci z Nieporętu.69Na samą wyspę, łodzią przetransportowali ich ratownicy legionowskiego WOPR. Gdy dotarli na miejsce znaleźli tam rannego mężczyznę. Jego obrażenia nie były na szczęście na tyle poważne, aby wymagał hospitalizacji.

W ciągu kilku następnych godzin policjantom udało się zatrzymać dwie osoby, które mogły mieć związek z tym zajściem. Byli to 44-letni Dariusz W. i 42-letni Zdzisław F. Obaj mężczyźni byli już w przeszłości karani. Funkcjonariusze zabezpieczyli też maczetę, która najprawdopodobniej posłużyła do zadania obrażeń poszkodowanemu. – Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie Dariuszowi W. i Zdzisławowi F. zarzutów pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Zdarzenie będą dalej wyjaśniać funkcjonariusze prowadzący tę sprawę – informuje asp. Emilia Kuligowska, oficer prasowy KPP w Legionowie.

Jeśli zarzuty się potwierdzą, zatrzymanym może grozić nawet do ośmiu lat pozbawienia wolności.