O krok bliżej do wybudowania w Legionowie szpitala powiatowego – tak w dużym skrócie można podsumować dzisiejsze (19 maja) spotkanie zorganizowane w starostwie powiatowym. Uczestniczyli w nim parlamentarzyści, przedstawiciel wojewody mazowieckiego oraz włodarze gmin powiatu legionowskiego.

Parlament reprezentowało dwoje posłów z Platformy Obywatelskiej: Alicja Dąbrowska i Andrzej Halicki, wojewodę: Michał Borkowski, dyrektor Wydziału Zdrowia Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, a gminy powiatu: Piotr Zadrożny, zastępca prezydenta Legionowa, Sławomir Maciej Mazur, wójt Nieporętu, Józef Zając, zastępca burmistrza Serocka i Paweł Kownacki, wójt Wieliszewa. 

Posłowie zadeklarowali wsparcie dla inicjatywy budowy szpitala dla powiatu legionowskiego i obiecali pomóc w zdobyciu kontaktów z NFZ i lobbowanie za szpitalem w sejmowych komisjach. Wsparcie dla tego przedsięwzięcia po raz pierwszy oficjalnie zadeklarował także urząd wojewódzki. Michał Borkowski, czyli przedstawiciel wojewody odpowiedzialny za służbę zdrowia, zaproponował również ograniczenie planowanej liczby oddziałów w przyszłej legionowskiej placówce. Zaproponował, aby to była tylko chirurgia i oddział internistyczny. Jak przyznał pozwoli to na skuteczniejsze zdobywanie kontraktów.

Więcej inforamcji w papierowym wydaniu Miejscowej i w środę na miejscowa.pl.