W 26 kolejce rozgrywek II ligi, piłkarze Legionovii zremisowali bezbramkowo na własnym boisku z Wigrami Suwałki. Zespół trenera Marka Papszuna jest najlepszym zespołem rundy wiosennej i jedynym obok Concordii, który tej wiosny nie przegrał. W sobotę (26.04, godz. 1700) Legionovia zagra na wyjeździe z Siarką Tarnobrzeg. Tydzień później (3.05, 1700) do Legionowa przyjedzie lider.

Niezwykle trudny okres czeka piłkarzy z Legionowa. W środę zmierzyli się z trzecią drużyną wschodniej grupy II ligi, w sobotę jadą do wicelidera, a tydzień później do Legionowa przyjedzie lider.

Spotkanie Legionovii z Wigrami Suwałki było niezwykle ważne dla obydwu drużyn. Gospodarze kilka dni wcześniej opuścili strefę spadkową, ale wciąż muszą zdobywać punkty, aby nie wrócić do grona ekip zagrożonych spadkiem. Wigry, po czterech remisach straciły sporo punktów do czołowej dwójki, a celem klubu z Suwałk jest awans do I ligi. Strata punktów w Legionowie mogła już całkowicie pogrzebać marzenia o awansie.

Goście od początku grali bardzo otwarcie. Nie czekali na okazje do kontrataków, lecz starali się prowadzić gręi stwarzać sobie sytuacje strzeleckie. Pierwsi okazję do zdobycia prowadzenia wypracowali sobie jednak gospodarze. W 12 minucie bardzo ładnie zewnętrznym podbiciem uderzył piłkę Antonio Calderon Vallejo. Karol Salik jednak popisał się efektowną i skuteczną interwencją i skończyło się tylko na rzucie rożnym. Goście zrewanżowali się groźnym strzałem Aleksandara Atanackovića, ale Mateusz Matracki także nie dal się zaskoczyć.

W doliczonym czasie gry pierwszej połowy, nieporozumienie Matrackiego ze środkowymi obrońcami o Malo nie zakończyło się utrata bramki, jednak Atanacković nie trafił w bramkę i drużyny schodziły na przerwę bez zdobyczy bramkowych.

Druga połowa była ciekawsza. Już w pierwszych pięciu minutach dwa razy bliski pokonania Salika był Adam Czerkas. Niewiele do szczęścia zabrakło także Sebastianowi Radzio, który główkował minimalnie nad poprzeczką. Później wiele kłopotów sprawiły bramkarzowi Wigier strzały Tarasa Romańczuka i Antonio Calderona.

Od 80 minuty goście musieli grać w dziesiątkę, ponieważ Za faul od tyłu na Marcinie Stańczyku drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką został ukarany Tomasz Porębski. Gospodarze zaatakowali bramkę Wigier jeszcze bardziej zdecydowanie i w 86 minucie powinni prowadzić 1:0. Po rzucie wolnym wykonywanym przez Pawła Broniszewskiego, groźnie główkował Taras Romańczuk. Karol Salik odbił piłkę instynktownie przed siebie, wprost do Marcina Stańczyka, ale napastnik Legionovii zamiast skierować futbolówkę do siatki, strzelił wprost w bramkarza.

Mecz zakończył się wynikiem bezbramkowym, który nie zadowala żądnej z drużyn. Zwycięstwo dawałoby Legionovii awans na trzecią pozycję i realną szansę na pogoń za wiceliderem. Wigry zmniejszyły o jeden punkt dystans dzielący je do Siarki, ale jednocześnie spadły na czwarte miejsce.

W najbliższą sobotę 26 kwietnia (godz. 1700) legionowianie zagrają na wyjeździe z wiceliderem. O punkty na pewno będzie trudno w Tarnobrzegu, ale Znicz pokazał, że z Siarką można wygrywać. W środę w Pruszkowie gospodarze pokonali wicelidera aż 4:0. Tydzień później (3 maja, godz. 1700) do Legionowie przyjedzie Pogoń Siedlce.

Legionovia – Wigry Suwałki 0:0

Legionovia: Matracki – Goliński,  Lendzion, Gurzęda, Pielak, Ryndak, Tomczyk (60 Broniszewski), Romańczuk, Tlaga (68 Stańczyk) Vallejo, Czerkas (Janusiński).

Wigry: Salik – Bogusz, Karankiewicz, Atanocković, Tuttas, Lauryn, Tarnowski (65 Mackiewicz), Radzio (80 Michałowski), Bartkowski, Bujalski (55 Romachów), Porębski.

Piłka nożna. II liga. Grupa wschodnia.

26 kolejka (23-30 kwietnia). LegionoviaWigry Suwałki 0:0, Znicz PruszkówSiarka Tarnobrzeg 4:0 (Karol Grudniewski 38, Bartłomiej Makowski 66 (s), Marcin Bochenek 78, Adrian Paluchowski 90), Motor LublinŚwit Nowy Dwór Mazowiecki 2:0 (Damian Kądzior 78, 80), Pelikan ŁowiczStal Stalowa Wola 2:0 (Damian Kosiorek 76, Michał Fabijański 90), Olimpia ZambrówGarbarnia Kraków 0:1 (Marcin Pluta 65), Wisła PuławyStal Rzeszów 2:1 (Michał Paluch 25, 52 – Rafał Lisiecki 79), Limanovia LimanowaRadomiak Radom 1:0 (Wojciech Dziadzio 77 (k), Olimpia Elbląg – Pogoń Siedlce (30.04, 1700), Stal Mielec – Concordia Elbląg (30.04, 1900).