Sytuacja wyglądała bardzo groźnie. W poniedziałek (20 maja) około 12.00 mieszkańcy ul. Wieleńskiej na legionowskim Ludwisarnie poczuli zapach gazu. Na miejscu jako pierwsi zjawili się strażnicy miejscy.

– Nasza załoga ujawniła na miejscu rozkopaną rurę gazową. To właśnie stamtąd ulatniał się gaz. Jego intensywny zapach czuć było w całej okolicy – mówi Adam Nadworski, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Legionowie. Strażnicy od razu wezwali Pogotowie Gazowe i zabezpieczyli miejsce zdarzenia.Cały fragment ulicy został odgrodzony i zamknięty dla ruchu. Gazownicy dosyć szybko przyjechali na miejsce i naprawili uszkodzoną rurę. Jednocześnie rozpoczęto też ustalanie przyczyn jej rozszczelnienia. Wiele wskazywało na to, że doszło do niego na skutek próby nielegalnego przyłącza do instalacji. – Na miejscu pojawił się mężczyzna, który przyznał się, że zrobił ten wykop. O całej sprawie zawiadomiliśmy policję – mówi komendant Nadworski.

Sprawą zajęli się funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Legionowie. Postępowanie jest prowadzone w kierunku zniszczenia mienia i ewentualnego spowodowanie zagrożenia dla zdrowia i życia wielu osób.