Chwile grozy przeżyli w środę (7 listopada) około południa mieszkańcy budynku socjalnego przy ulicy Sikorskiego. W altance śmietnikowej znajdującej się nieopodal budynku znaleziono niewybuch pochodzący prawdopodobnie z okresu drugiej wojny światowej.

    – Informacja o niewybuchu dotarła do nas przed południem. Do oficera dyżurnego policji zadzwoniła przypadkowa osoba, która znalazła ten niewybuch w pobliżu posesji przy Sikorskiego 11a w Legionowie. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci, aby zabezpieczyć to miejsce. Planowana była również ewakuacja – mówi kom. Robert Szumiata, oficer prasowy KPP w Legionowie.Na szczęście nie była ona konieczna, bo jak się okazało ładunek był bez zapalnika. Bardzo szybki przyjazd patrolu saperskiego rozwiał ostatnie wątpliwości. Saperzy sprawdzili zarówno altankę śmietnikową jak i okolice budynku. Nie było bowiem wiadomo, czy na posesji nie znajdzie się więcej niewybuchów. Ten znaleziony w śmietniku prawdopodobnie trafił tam dzień wcześniej. – Wczoraj był pożar pojemnika, w którym znaleziono ten przedmiot. Prawdopodobnie ktoś go przyniósł, a następnie podpalił altankę, czym oczywiście naraził na niebezpieczeństwo mieszkańców tego budynku – mówi Kazimierz Żmijewski, kierownik działu administrowania zasobami mieszkaniowymi KZB w Legionowie      
    Niewybuch został zabrany i zdetonowany na poligonie. Jak twierdzą policjanci, taka sytuacja, kiedy pocisk artyleryjski zostaje znaleziony w pobliżu budynku mieszkalnego nie zdarza się często. – Tutaj trzeba było natychmiast działać. Zadbać o mieszkańców i zabezpieczyć to miejsce, po to aby nie doszło do tragedii – mówi kom. Szumiata. I to się na szczęście udało.

{mp4}niewybuchOK|512|384|{/mp4}