W ramach przygotowań do rundy wiosennej Legionovia Legionowo rozegrała dwa kolejne mecze kontrolne. Oba odbyły się w zeszłą sobotę. Najpierw o godzinie 12.00 podopieczni trenera Michała Pirosa zmierzyli się na wyjeździe z drugoligową Pogonią Siedlce, a następnie o 18.30 podjęli u siebie czwartoligowy Świt Staroźreby.

Sparing z drużyną z wyższej ligi zakończył się remisem 2:2. Legionovia wystąpiła w nim w następującym składzie: I połowa – Krzywański, Waszkiewicz, Gibas, Choroś, Wojdyga, Kumoch, Rymek, Kaczorowski, Papazjan, Wiejak, Suchanek; II połowa – Krzywański, Waszkiewicz, Gibas, Choroś, Barański, Kumoch, Koziara, Kaczorowski, Papazjan, Wiejak, Mitura. Obie bramki dla Legionovii padły w pierwszej połowie. Zdobyli je Szymon Wiejak oraz Michał Suchanek.

Drugi mecz kontrolny zakończył się porażką legionowian 1:2. Trzeba jednak przyznać, że Novia zagrała w nim mocno rezerwowym składzie. Jedenastka Legionovii w pierwszej połowie wyglądała następująco: Makulec, Selibórski, Mucha, Lewtak, Żbikowski, Krześniak, Zaklika, Gołąb, Rutkowski, Rycaj, Landsberg. W drugich 45 minutach legionowianie wybiegli na spotkanie w następującym składzie: Makulec, Selibórski, Mucha, Sokolnicki, Żbikowski, Ambrożko, Zaklika, Gołąb, Zjawiński, Rycaj, Landsberg.

W najbliższą sobotę legionowską ekipę czeka kolejny, choć tym razem już tylko jeden, mecz kontrolny. Zapowiada się on wyjątkowo interesująco, bo Legionovia zmierzy się w nim z pierwszoligowym Górnikiem Łęczna. Spotkanie zostanie rozegrane w Lubartowie, początek o godzinie 15.00.