Dla jego (z reguły) małych użytkowników to zarazem i zła, i dobra informacja. Chodzi o plac zabaw w legionowskim parku im. Jana Pawła II, z którego na razie nie mogą oni korzystać. Po zakończeniu prowadzonej tam właśnie modernizacji będą to jednak mogli robić do woli, a do tego z całkiem nowymi zabawkami!

Ze względu na skalę tego realizowanego przez firmę Royal Play przedsięwzięcia, na czas robót budowlanych prowadzonych na terenie parkowego placu zabaw konieczne było wyłączenie go z użytkowania. Inwestycja przewiduje między innymi wykonanie tam bezpiecznej dla maluchów nawierzchni poliuretanowej i mineralnej. Co warte podkreślenia, zamontowane na niej zostaną całkiem nowe urządzenia zabawowe. Ich lista jest, trzeba przyznać, dosyć długa: bujak na sprężynie, głuchy telefon, zabawka muzyczna, zabawka bęben, zabawka cymbałki, tablica do rysowania, tablica kółko i krzyżyk, tablica labirynt, huśtawka typu bocianie gniazdo i małe linarium. Jak zwykle przy modernizacjach tego typu obiektów plenerowych, wokół placu przewidziano także montaż urządzeń małej architektury, w rodzaju ławek czy stojaków rowerowych.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z przyjętym harmonogramem robót, do końca lipca bieżącego roku plac zabaw w parku im. Jana Pawła II będzie gotowy. Koszt realizacji tej finansowanej z miejskich środków inwestycji to ponad 300 tys. zł.