fot. arch.

Ze względu na przebudowę ważnego legionowskiego węzła przesiadkowego, czyli pętli autobusowej przy ulicy Sowińskiego, od najbliższej środy (27 kwietnia) zostanie tam wprowadzona zmiana organizacji ruchu. Sama ulica pozostanie przejezdna, jednak korzystający z niej kierowcy muszą liczyć się z pewnymi utrudnieniami.

Na okres realizacji tej komunikacyjnej inwestycji zostały wyznaczone przystanki przelotowe w ulicy Sowińskiego, dla obydwu kierunków ruchu, które będą służyć do zatrzymywania się na czas nie dłuższy niż 1 min. Odbywający się tam dotąd ruch pieszy zostanie przeniesiony na drugą stronę ulicy. Miejsca parkingowe na terenie pętli autobusowej będą usunięte, a wykonawca udostępni tam wjazd jedynie samochodom obsługi technicznej.

Wprowadzone zmiany wynikają z rozpoczęcia prac przy budowie nowoczesnego węzła przesiadkowego w miejscu obecnej pętli autobusowej. W trakcie realizacji przewidzianych w planie robót teren, na którym powstanie nowoczesny węzeł przesiadkowy, zostanie zabezpieczony i ogrodzony. Zgodnie z przewidywaniami utrudnienia potrwają do 30 lipca bieżącego roku.

Poprzedni artykułWiosna z rekreacją
Następny artykułDwa lata w ukryciu
Trudno powiedzieć, czy to wpływ zodiakalnego Koziorożca, ale lubi czasem nabić kogoś na medialne rogi. Starając się przy tym, a to coraz rzadsze zjawisko, nie nabijać w butelkę czytelników. 52-letni chłopiec starannie skrywający swe emocje. Głównie pozytywne. Posiadacz wielu cech, które dyskwalifikują go jako wzór dziennikarza. Mimo to od ponad dekady dzielnie trwa na legionowskim posterunku.