fot. arch.

Kilka tygodni temu, jak już wcześniej informowaliśmy, legionowska IŁ Capital Arena stała się miejskim centrum pomocy dla uchodźców z Ukrainy. Niezależnie od tego nadal jednak dobrze pełni swą pierwotną, sportowo-rekreacyjną funkcję. I tej wiosny, co zresztą już trwa, zamierza o tym mieszkańcom przypomnieć.

Swoją nową rolę, potwierdzając zaplanowaną przez architektów wielofunkcyjność, Arena odgrywa jak dotąd bez zarzutu. W nawale kolejnych obowiązków pracownicy hali nie zapomnieli jednak o tych podstawowych, które od lat na co dzień z powodzeniem realizują. Na czele z promowaniem wśród mieszkańców różnych form aktywności fizycznej. I nie trzeba im przypominać, że zwłaszcza wiosną wielu ludziom bywa ona najbardziej potrzebna. – Pracujemy nieustająco i pełną parą. W kalendarzu naszych imprez mamy też oczywiście akcję Sportowa Wiosna, która już trwa i jest promowana zarówno w mediach społecznościowych, jak też choćby na stronie internetowej urzędu miasta. Oczywiście będziemy na bieżąco informować o kolejnych wydarzeniach i serdecznie, gorąco zachęcam do wzięcia w nich udziału. Wszystko to, co zaplanowaliśmy poza halą, odbędzie się bez żadnych zakłóceń. A naprawdę mamy tego bardzo dużo – zapewnia Michał Kobrzyński, kierownik IŁ Capital Areny Legionowo.

Kilka imprez już zdążyło w miejskiej przestrzeni się zmaterializować. Dużym powodzeniem cieszyły się zarówno tradycyjny maraton rowerowy, jak i legionowska specjalność, czyli biegowy półmaraton o wdzięcznej nazwie „Na żarcie”. Ale to, ma się rozumieć, nie wszystko. Jeżeli chodzi o sportowe propozycje na wiosnę, animatorzy lokalnej rekreacji z IŁ Capital Areny tak naprawdę dopiero się rozkręcają. – W sobotę 23 kwietnia zaproponujemy mieszkańcom kolejne już biegi przełajowe. Z kolei w piątek 10 czerwca odbędzie się Legionowska Dycha, więc te wszystkie cykliczne imprezy biegowe są już przez nas zaplanowane i będą organizowane. Podobnie jak inne nasze stałe propozycje, takie jak zajęcia dla seniorów, aqua aerobik czy na przykład treningi biegowe, które odbywają się nieustająco – dodaje szef IŁ Capital Areny.

A zatem nic, tylko korzystać! Także z tego, że rywalizować lub ćwiczyć można już bez pandemicznych ograniczeń. Szczegółowe informacje na temat poszczególnych zajęć oraz imprez sportowych można znaleźć między innymi na facebookowym profilu IŁ Capital Areny Legionowo i na stronie internetowej urzędu miasta.

Poprzedni artykułMiasto szkolnych szans
Następny artykułPętla w remoncie
Trudno powiedzieć, czy to wpływ zodiakalnego Koziorożca, ale lubi czasem nabić kogoś na medialne rogi. Starając się przy tym, a to coraz rzadsze zjawisko, nie nabijać w butelkę czytelników. 53-letni chłopiec starannie skrywający swe emocje. Głównie pozytywne. Posiadacz wielu cech, które dyskwalifikują go jako wzór dziennikarza. Mimo to od dwóch dekad dzielnie trwa na legionowskim posterunku.