fot. arch.

Z zakończonych właśnie prac polegających na naprawie nawierzchni ulicy rotmistrza Witolda Pileckiego najbardziej ucieszą się zapewne zmotoryzowani mieszkańcy Legionowa. Ma ona poprawić komunikację w tej części miasta na czas budowy tunelu w ciągu ulic Polna – Kwiatowa.

Jak już wcześniej informował legionowski ratusz, modernizacja tej mało dotąd znanej i uczęszczanej drogi była związana z realizację kolejnych etapów prac przy budowie drugiego w mieście tunelu pod torami kolejowymi. Ponieważ czasowo zamknięto dla ruchu część ulicy Wąskiej – na odcinku od ul. Wrzosowej do ul. Szwajcarskiej, niezwykle ważne stało się skierowanie poruszających się tam dotąd pojazdów właśnie na ulicę Pileckiego. I tak też zrobiono, uzgadniając z wykonawcą tunelu, czyli firmą INTOP Warszawa, sposób przygotowania drogi do nowego zadania. Warto mieć przy tym na uwadze, że w związku z jej tymczasowym charakterem ulicę jedynie utwardzono tłuczniem, dlatego wskazana jest tam ostrożna i raczej niezbyt szybka jazda.

Początek robót wzdłuż ul. Pileckiego znajdował się na granicy drogi serwisowej DK 61 (przy wiadukcie drogowym), natomiast koniec remontowanego odcinka to rejon ul. Wąskiej, gdzie włączono go w istniejący zjazd z kostki brukowej.