trener Michał Piros

Jak się uczyć, to od najlepszych! W dniach 22-27 listopada Michał Piros, trener piłkarskiej Legionovii KZB Legionowo, przebywał na stażu szkoleniowym w Hiszpanii, a konkretnie w położonym na hiszpańsko-francuskim pograniczu Kraju Basków.

W trakcie stażu szkoleniowiec prowadzącej na półmetku III ligi Legionovii miał okazję przyjrzeć się z bliska, jak wyglądają treningi zespołów seniorskich oraz piłkarskiej akademii Athletiku Bilbao i Realu Sociedad. Odwiedził również trzy kluby z hiszpańskich niższych klas rozgrywkowych: SD Eibar, Amorebieta i Sestao River. Wśród fachowców, z którymi Michał Piros miał okazję się spotkać i wymienić doświadczeniami, znalazły się przykładowo takie futbolowe sławy, jak Xabi Alonso (trener Realu Sociedad B oraz były piłkarz tak słynnych klubów, jak Real Madryt oraz Bayern Monachium), Gaizka Garitano (trener Eibaru), Fernando Llorente (w przeszłości piłkarz między innymi Juventusu Turyn czy Tottenhamu Londyn), a także Mikel Etxarri (były trener Eibaru i Realu Sociedad).

Jak poinformował legionowski klub, staż trenerski Michała Pirosa zakończył się… na boisku, meczem La Ligi pomiędzy Athletikiem Bilbao a Granadą. Tylko pozazdrościć!