Mieszkańcy okolic ulic Suwalnej i Olszankowej w Legionowie oraz korzystający z nich kierowcy śmiało mogą uznać tę inwestycję za gwiazdkowy prezent. We wtorek (14 grudnia) oficjalnie przecięto wstęgę, po czym oddano do użytku modernizowane od połowy września tego roku skrzyżowanie, przystosowane teraz do zwiększającego się ruchu w tej części miasta.

Przebudowa głównego skrzyżowania na legionowskim osiedlu Młodych to samorządowa odpowiedź na zwiększający się stopniowo ruch w tej okolicy oraz rosnącą liczbę jej mieszkańców. W ramach, co warto podkreślić, zakończonej przed terminem inwestycji powstały lewoskręty z ulicy Suwalnej w ulicę Olszankową, zamontowano też tam sygnalizację świetlną. Na nowo położono chodnik, ścieżkę rowerową i wyremontowano zatokę autobusową, natomiast pasy ruchu na Suwalnej zostały oddzielone wyspami z kostki brukowej.

Całkowita wartość wykonywanego przez Powiat Legionowski zadania to ponad 2,2 mln zł, z czego okrągły milion ma pochodzić z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Inwestycję wsparł również legionowski ratusz, przekazując na jej realizację 500 tys. zł.