W sobotnim meczu na szczycie w pierwszej grupie III ligi Legionovia KZB Legionowo przegrała 0:1 z wiceliderem tabeli Unią Skierniewice. Tym samym legionowianie zakończyli świetną serię dwunastu kolejnych meczów bez porażki. Mimo przegranej Legionovia pozostała liderem, mając nad Unią punkt przewagi i o jedno spotkanie mniej.

Mecz rozgrywany w sobotę (6 listopada) w Skierniewicach był godny starcia lidera z wiceliderem. Obie drużyny były mocno zmotywowane do tego, aby osiągnąć w tym spotkaniu jak najbardziej korzystny wynik. Raz jeden zespół groźnie atakował, raz drugi. Z jeden strony brakowało im jednak skuteczności, a z drugiej na wysokości zadania stawały defensywy rywala. Bezbramkowy remis utrzymywał się przez całą pierwszą połowę i sporą część drugiej.

Punktem przełomowym spotkania była druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka, którą w 64 minucie meczu zobaczył Piotr Bujak. Mając przewagę jednego gracza, Unia zaczęła śmielej atakować. Cel w postaci zdobytej bramki udało jej się osiągnąć w 75 minucie, kiedy to strzałem z dziesiątego metra Jana Krzywańskiego pokonał Ignacy Ogłoziński. Po stracie bramki Legionovia ruszyła do odrabiania strat. W 88 minucie zadanie to stało się nieco łatwiejsze, bo po drugiej żółtej kartce z boiska wyleciał jeden z graczy ze Skierniewic. Podopiecznym trenera Pirosa nie wystarczyło już jednak czasu na to, aby doprowadzić do remisu. Pojedynek zakończył się więc skromnym, lecz bardzo cennym zwycięstwem gospodarzy.

W najbliższą sobotę (13 listopada) legionowian znowu czeka ciężki mecz. O godzinie 13.00 na własnym boisku zmierzą się z trzecią w tabeli Polonią Warszawa. Strata Czarnych Koszul do Legionovii wynosi w tej chwili pięć punktów.

Unia Skierniewice – KS Legionovia Legionowo 1:0 (0:0)

Bramka: Ogłoziński (75’)

Unia: Wlazłowski – Makuch, Winkler, Stępień, Kowalczyk, Broniarek, Nowak, Waśniowski, Krajewski, Sabiłło, Ogłoziński.

Legionovia: Krzywański – Bujak, Budek, Kaczorowski, Barański, Koziara, Zaklika, Bajdur, Mroczek, Smuga, Zjawiński.