Wrześniowa, kolejna edycja Biegów Przełajowych o Puchar Prezydenta Legionowa, była zwiastunem tego, co w sferze rekreacji czeka mieszkańców miasta tej jesieni. Widząc bowiem, jak bardzo wielu z nich jest głodnych fizycznej aktywności, organizatorzy z Areny postarali się wyjść oczekiwaniom sportowców naprzeciw.

Od lat solidnie wykonując swoją robotę, potrzeby lokalnego świata sportu jego animatorzy znają tak dobrze, jak mało kto. A skoro tak, robią z tej wiedzy użytek. – Już Legionowska Dycha pokazała, że sportowcy są spragnieni rywalizacji, spragnieni brania udziału w organizowanych przez nas zawodach. I kolejne biegi przełajowe tylko to potwierdziły. Ludzie chętnie chcą się ze sobą spotkać, porozmawiać, wspólnie rywalizować na trasie. Mam nadzieję, że cała akcja „Sportowa jesień”, którą przygotowaliśmy dla mieszkańców Legionowa, ale nie tylko, w stu procentach zostanie przez nas zrealizowana i wszyscy chętni skorzystają z naszej oferty – mówi Michał Kobrzyński, kierownik Areny Legionowo.

Jak każdego roku – pomijając czas, gdy sportowcom wszedł w paradę lockdown – jesienna propozycja Areny jest niezwykle szeroka. A co za tym idzie, skrojona na miarę każdego miłośnika sportu i rekreacji, niezależnie od wieku oraz stopnia zaawansowania. To oznacza, że bogaty kalendarz wydarzeń skusi zarówno osoby złaknione zaciętej rywalizacji, jak i te, które po prostu wspólnie chcą się trochę poruszać. – Oczywiście biegamy, oczywiście jeździmy na rowerze, będą organizowane różne turnieje: piłki nożnej, unihokeja, tenisa stołowego, turniej szachowy, zawody pływackie. Legionowo jest bardzo bogate, jeżeli chodzi o bazę sportową, a my niezmiennie i od lat staramy się ją optymalnie wykorzystywać. W tym celu współpracujemy też ściśle z naszymi klubami sportowymi. Stawiamy przede wszystkim na różnorodność, oryginalność, urozmaicenie – tak, aby każdy, kto tylko zechce troszeczkę się z nami pobawić i poruszać, znalazł coś dla siebie – dodaje Michał Kobrzyński.

O to, jako się rzekło, można być raczej spokojnym. Jeśli zatem legionowianie będą już musieli coś znaleźć, to przede wszystkim chęć do sportowej aktywności. Ze szczegółami dotyczącymi jesiennej oferty sportowo-rekreacyjnej można zapoznać się między innymi na facebookowym profilu Areny Legionowo.

Poprzedni artykułTeatralna reaktywacja
Następny artykułRemiza jak (od)malowana!
Trudno powiedzieć, czy to wpływ zodiakalnego Koziorożca, ale lubi czasem nabić kogoś na medialne rogi. Starając się przy tym, a to coraz rzadsze zjawisko, nie nabijać w butelkę czytelników. 50-letni chłopiec starannie skrywający swe emocje. Głównie pozytywne. Posiadacz wielu cech, które dyskwalifikują go jako wzór dziennikarza. Mimo to od ponad dekady dzielnie trwa na legionowskim posterunku.