fot. Powiat Legionowski

W środę (20 stycznia), w godzinach od 13.00 do 16.00, starosta legionowski chce porozmawiać z mieszkańcami miejscowości Stanisławowo (gm. Serock) na temat ważnej z ich punktu widzenia inwestycji. Zainicjowane przez władze powiatu konsultacje społeczne będą dotyczyć planowanej przebudowy drogi powiatowej nr 1801W – od drogi wojewódzkiej nr 632 do drogi wojewódzkiej nr 622.

Z uwagi na wprowadzone ograniczenia związane z pandemią COVID-19 i w trosce o bezpieczeństwo konsultacje w Stanisławowie będą, co zrozumiałe, inne niż większość poprzednich. Zostaną one przeprowadzone w trybie zakładającym indywidualne spotkania z mieszkańcami posesji znajdujących się wzdłuż drogi. Mają się one odbywać w miejscowej remizie Ochotniczej Straży Pożarnej. Ze strony inwestora uczestniczyć w rozmowach będą przedstawiciele starostwa oraz projektant inwestycji. Mieszkańcy zainteresowani wyrażeniem opinii na jej temat są proszeni o kontakt z sołtys Anną Romanowską (tel. 724 148 959), która udzieli szczegółowych informacji dotyczących organizacji spotkania.

Inwestycja związana z przebudową drogi 1801W znalazła się na liście zadań dofinansowanych ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Na jej realizację Powiat Legionowski otrzymał 5 mln zł.