fot. arch. KPR Legionowo/Rafał Bogucki

W sobotniej (19 września), pierwszej kolejce rozgrywek I ligi piłki ręcznej w grupie C KPR Legionowo zdecydowanie wygrał na wyjeździe z warszawskim AZS-em Uniwersytet Warszawski 30:18. I potwierdził tym samym przedsezonowe zapowiedzi oraz aspiracje do walki o końcowy triumf w rozgrywkach.

Udane sparingi zaliczone w trakcie przygotowań przed ligą sprawiły, że występujący jeszcze całkiem niedawno w PGNiG Superlidze szczypiorniści faworyzowanego KPR-u wyszli na parkiet pewni swego, a ich dominacja właściwie ani przez chwilę nie podlegała dyskusji. Pierwszą połowę legionowianie wygrali z bezpieczną przewagą pięciu bramek, w drugiej zaś jeszcze podkręcili tempo i w rezultacie pokonali graczy z „uniwerka” aż dwunastoma trafieniami. Najskuteczniejszy w legionowskiej ekipie był tego dnia Kamil Ciok, który w derbowym pojedynku z warszawiakami rzucił osiem bramek.

W drugiej kolejce, w sobotę 26 września, KPR Legionowo zagra na własnym terenie z drużyną SCKS Jurand Ciechanów. Początek spotkania w DPD Arenie o godz. 18.00.

AZS UW Warszawa – KPR Legionowo 18:30 (9:14)
Najwięcej bramek: dla AZS-u UW – Wiktor Przybysz, Szymon Salamoński – po 5, Wiktor Urbański, Miłosz Zawadzki, Dawid Szpejna – po 2; dla KPR-u – Kamil Ciok 8, Jakub Brzeziński 6, Krystian Wołowiec 5.