Jak już informowaliśmy, Olga Strantzali, 24-letnia grecka przyjmująca DPD Legionovii, pożegnała się po doskonałym dla siebie oraz drużyny sezonie z legionowskim klubem i poleciała na Półwysep Apeniński. Teraz będzie zdobywać punkty dla występującego w siatkarskiej Serie A klubu Bosca San Bernardo Cuneo.


Po rozpoczęciu międzynarodowej siatkarskiej przygody w lidze uniwersyteckiej w Stanach Zjednoczonych, Olga Strantzali pojechała do Francji, by z tamtejszym klubem Beziers VB wywalczyć w 2018 roku mistrzostwo kraju. Później utalentowana Greczynka trafiła do Ligi Siatkówki Kobiet, gdzie najpierw grała w zespole Enei PTPS Piła, a później podpisała kontrakt z DPD Legionovią Legionowo. Będąc motorem napędowym drużyny, ubiegły sezon rozgrywek Strantzali zakończyła jako szósta najlepiej punktująca ligi, z dorobkiem 326 punktów. Nic dziwnego, że po tak udanych występach reprezentantką Grecji zainteresowały się inne, również zagraniczne kluby. Największą siłę przebicia miał właśnie Bosca San Bernardo Cuneo. Abstrahując od kwestii finansowych, po części zapewne z powodu rekomendacji włoskiego szkoleniowca legionowskich siatkarek. – Trener Alessandro Chiappini, który dużo nauczył mnie przez te ostatnie dwa lata, bardzo dobrze wypowiadał się o siatkarskim charakterze miasta i o klubie, więc nie miałam wątpliwości odnośnie podpisania kontraktu – powiedziała portalowi sportowefakty.wp.pl Olga Strantzali.

Trzymając kciuki za sympatyczną zawodniczkę, legionowscy kibice mogą tylko żałować, że już nie będą mogli jej oglądać pod dachem DPD Areny. Przynajmniej w nadchodzącym sezonie…

Poprzedni artykułSadzonki po trzydziestce
Następny artykułPrzekręt „na tarczę”
Trudno powiedzieć, czy to wpływ zodiakalnego Koziorożca, ale lubi czasem nabić kogoś na medialne rogi. Starając się przy tym, a to coraz rzadsze zjawisko, nie nabijać w butelkę czytelników. 52-letni chłopiec starannie skrywający swe emocje. Głównie pozytywne. Posiadacz wielu cech, które dyskwalifikują go jako wzór dziennikarza. Mimo to od ponad dekady dzielnie trwa na legionowskim posterunku.