W poniedziałek (3 lutego) wieliszewski wójt Paweł Kownacki podpisał z wykonawcą umowę na budowę sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Łajskach. Tym samym i jemu, i miejscowym samorządowcom spadł kamień z serca, bo dobiegły końca trwające wiele miesięcy próby znalezienia firmy, która podejmie się realizacji zadania.

Zważywszy na znaczenie wydarzenia dla lokalnej społeczności, przy podpisaniu umowy obecni byli również gminna skarbniczka Magdalena Dobrowolska oraz radni Jan Sołtys i Artur Miętek. I zapewne zamierzają oni teraz gospodarskim okiem doglądać całego procesu inwestycyjnego. Przewiduje on powstanie połączonej z głównym budynkiem szkoły sali gimnastycznej o wymiarach areny 16×32 m, a także zaplecza sali z magazynem sprzętu, szatniami i pomieszczeniami sanitarnymi dla uczniów oraz pokojem dla trenerów. W obiekcie znajdą się również szatnia ogólna na odzież wierzchnią dla potrzeb istniejącej szkoły i gabinet logopedy.

Wartość finansowanej z budżetu gminy Wieliszew inwestycji to ponad 7,2 mln zł. Plany zakładają, że na zakończenie robót wykonawca ma 18 miesięcy od chwili wprowadzenia na budowę.