W sobotę (18 stycznia) na bocznym boisku Stadionu Miejskiego w Legionowie piłkarze Legionovii KZB Legionowo rozegrali swój pierwszy w tym roku mecz. W sparingowym spotkaniu ulegli oni 1:2 Broni Radom. W dwóch wyjściowych jedenastkach gospodarzy zagrało w sumie pięciu testowanych zawodników.

Na pierwsze 45 minut Legionovia wyszła na boisku w składzie: Rafał Zembrowski, Bartosz Walencik, Piotr Maślanka, Daniel Pietraszkiewicz, Marcin Kluska, Mateusz Małek, Patryk Koziara, Karol Podliński oraz trzech zawodników testowanych, w tym bramkarz. Od pierwszego gwizdka sędziego to gospodarze byli zespołem zdecydowanie lepszym. Legionovia przeważała i stwarzała sytuacje podbramkowe. W pierwszym kwadransie meczu przed doskonałą okazją do zdobycia gola stanął Karol Podliński. Jego strzał głową, po świetnym podaniu Daniela Pietraszkiewicza, poszybował jednak ponad poprzeczką bramki gości. Legionovii w końcu jednak udało się wyjść na prowadzenie. Rzut karny na bramkę na 1:0 zamienił Patryk Koziara, znów grający z opaską kapitańską. Do gwizdka sędziego kończącego pierwszą połowę meczu wynik nie uległ już zmianie.

Po przerwie trener Bogdan Jóźwiak puścił do boju zupełnie inną jedenastkę. Na boisku pojawili się: Jakub Stefaniak, Kacper Będzieszak, Daniel Choroś, Konrad Zaklika, Jacek Lewandowski, Maciej Sobota, Luka Janković, Jakub Karabin, Eryk Więdłocha i dwóch zawodników testowanych. Mimo całkowicie zmienionego składu obraz gry wiele się nie zmienił w porównaniu z pierwszą połową. Początek drugiej połowy znów należał do Legionovii. Tym razem najlepszą okazję do zdobycia bramki miał młody zawodnik Jakub Karabin. Nie potrafił on jednak wykorzystać sytuacji sam na sam z bramkarzem. Broń nie zamierzała jednak, nomen omen, składać broni. Z czasem ataki gości z Radomia stawały się coraz groźniejsze. W końcu udało im się odprowadzić do wyrównania, a po kilku sekundach od strzelenia bramki na 1:1, zdobyć gola na wagę zwycięstwa.

Kolejny sparing Legionovia KZB Legionowo rozegra już w najbliższą sobotę (25 stycznia). Jej przeciwnikiem będzie Pelikan Łowicz.

oprac. RAM

Legionovia Legionowo – Broń Radom 1:2 (1:0)

Legionovia (I połowa): testowany – testowany, Rafał Zembrowski, Bartosz Walencik, Piotr Maślanka, Daniel Pietraszkiewicz, testowany, Marcin Kluska, Mateusz Małek, Patryk Koziara, Karol Podliński.

Legionovia (II połowa): Jakub Stefaniak – testowany, Kacper Będzieszak, Daniel Choroś, testowany, Konrad Zaklika, Jacek Lewandowski, Maciej Sobota, Luka Janković, Jakub Karabin, Eryk Więdłocha.