fot. Facebook Wisła Jabłonna

Najciekawszym z naszej perspektywy meczem ósmej kolejki Ligi Okręgowej w grupie Warszawa I były kolejne już derby powiaty. Tym razem spotkał się w nich wieliszewski Dąb z serockim Sokołem. Ta kolejka była też udana dla Wisły Jabłonna, której udało się w końcu opuścić dno tabeli.

W derbowym starciu Dębu Wieliszew z Sokołem Serock, lepszy okazał się zespół z Wieliszewa. Spotkania zakończyło się zwycięstwem wieliszewian 2:0. Prawdziwy grad bramek mieliśmy z kolei w meczu Legionovii II Legionowo, która na wyjeździe mierzyła się się Marcovią Marki. Legionowianie niestety przegrali to spotkanie 7:5. Wisła Jabłonna również grała mecz wyjazdowy, ale z lepszym skutkiem niż Legionovia II. Wiślacy wygrali bowiem 3:2 z Olimpią Warszawa.

Po tej kolejce Dąb Wieliszew jest trzeci w tabeli, rezerwy Legionovii są czwarte, Sokół Serock jest 13, a Wisła Jabłonna 14. W następny weekend Dąb zagra z Mazurem II Karczew, Legionovia II Legionowo zmierzy się z Olimpią Warszawa, Sokół Serock podejmie Escolę Varsovia Warszawa, a Wisła Jabłonna – Wisłę Dziecinów.