Trwa świetna seria Legionovii KZB Legionowo. W sobotę (4 maja) podopieczni trenera Marcina Sasala odnieśli kolejne efektowne zwycięstwo. Tym razem w spotkaniu wyjazdowym ograli 0:4 Mazura Ełk. Dzięki temu, że liderujący w tabeli Sokół Aleksandrów Łódzki swój mecz zremisował, Legionovia traci już do niego tylko dwa punkty.

Mecz z walczącym o utrzymanie Mazurem niemal od pierwszego gwiazdka sędziego odbywał się pod dyktando Legionovii. Już w 26. minucie spotkania podopieczni Marcina Sasala wyszli na prowadzenie. Na listę strzelców jako pierwszy wpisał się Piotr Krawczyk. Po stracie bramki gracze Mazura rzucili się do odrabiania strat i kilka razy próbowali zaskoczyć wyżej notowanego rywala. Defensywa legionowian była jednak tego dnia wyjątkowo szczelna. Z kolei o jakości legionowskiej ofensywy gospodarze drugi raz boleśnie przekonali się w 34. minucie, kiedy bramkę na 2:0 strzelił niezawodny ostatnio Eryk Więdłocha. W pierwszej połowie spotkania wynik już się nie zmienił.

W drugich 45. minutach Legionovia kontynuowała swoją bardzo dobrą grę. Kontrolowała spotkanie i celnie punktowała przeciwnika. W 80. minucie na listę strzelców po raz drugi wpisał się Piotr Krawczyk, a wynik spotkania na 4:0 już w doliczonym czasie gry ustalił Karol Podliński. Po tym zwycięstwie Legionovia KZB Legionowo ma na swoim koncie 52 punkty i do lidera, który zremisował 1:1 z Olimpią Zambrów, traci już tylko dwa oczka. Z kolei nad trzecią Lechią Tomaszów Mazowiecki legionowianie mają pięć punktów przewagi. Do końca sezonu zostało jeszcze dziewięć kolejek.

Następne spotkanie podopieczni Marcina Sasala zagrają ze swoim rywalem z ćwierćfinału Okręgowego Pucharu Polski, Polonią Warszawa. Spotkanie odbędzie się w sobotę 12 maja o godzinie 17.00 na stadionie w Legionowie.

Mazur Ełk – Legionovia Legionowo 0:4 (0:2)

Bramki: Piotr Krawczyk 26′, 80′, Eryk Więdłocha 34′, Karol Podliński 90’+

Legionovia: Jakub Stefaniak – Jakub Kabala, Rafał Zembrowski, Konrad Zaklika (Jakub Kabala 69′), Eryk Więdłocha (Kamil Wolski 70′), Karol Podliński, Patryk Koziara (Marcin Burkhardt 46′), Luka Janković, Piotr Krawczyk (Patryk Paczuk 80′), Kacper Będzieszak, Daniel Choroś