Takiego sukcesu wręcz nie można przyjąć na chłodno! Z odbywających się w rosyjskim Murmańsku Mistrzostw Świata w Pływaniu Zimowym Michał Perl przywiózł cały worek medali. Startując w reprezentacji kraju, zawodnik klubu Delfin Legionowo aż 5 razy stawał na najwyższym stopniu podium. Zdobył też 2 srebrne oraz 1 brązowy krążek.

Jak przystało na największe w świecie miasto położone za kołem podbiegunowym, arena zawodów w Murmańsku idealnie współgrała z panującym tam klimatem. Imponujący, 25-metrowy basen organizatorzy wykuli w lodzie pokrywającym jedno z tamtejszych jezior. W dniach 15-17 marca – pływając w wodzie o temperaturze zero stopni, przy kilku stopniach na minusie oraz wietrze i padającym śniegu – 400 najlepszych zimowych pływaków z 32 państw rywalizowało tam o miano światowych czempionów. Co ciekawe, starty w takich warunkach odbywają się z wody i bez nawrotów, jakie wykonują zawodnicy na klasycznej pływalni.

W piątek legionowski reprezentant Polski startował na dystansie 100 m stylem klasycznym i z czasem 1:14,40 zwyciężył po raz pierwszy, zdobywając złoty medal w kat. 18-29 lat i złoty w open. Później startował w sztafecie 4×50 m stylem dowolnym, gdzie reprezentacja Polski wygrała po zaciętej walce z Niemcami. W niedzielę Michał Perl ścigał się w lodowatej wodzie aż cztery razy. Pierwsza konkurencja, w której zwyciężył, to 50 m stylem klasycznym (0:32,69) w kat. 18-29 i złoto w open. Druga konkurencja to 50 m „motylkiem” z czasem 0:29,07, złoty medal w kat.18-29 lat i srebrny w open. Trzecia konkurencja to 50 m stylem dowolnym z czasem 0:27,03, złoty medal w kat.18-29 lat i brązowy w open. Po raz czwarty legionowianin wystartował w sztafecie 4×250 m stylem dowolnym, w której Polacy tym razem ulegli reprezentacji Niemiec.

Start Michała Perla w Murmańsku był możliwy dzięki wsparciu kilku sponsorów. Pomogli mu legionowski urząd miasta i starostwo powiatowe, a także firmy: Iguana Group sp. z o.o., Wamexim Adam Wilczęga, Trawena SA, Tabex SA i Desch sp. z o.o.