Legionovia KZB Legionowo wygrała kolejne spotkanie sparingowe. Tym razem rywalem podopiecznych Marcina Sasala był Znicz Pruszków. Zwycięstwo nad drugoligowcem było trzecim z rzędu w zimowych grach kontrolnych.

Mecz rozegrano w sobotę (26 stycznia). Początkowo zakładano, że oba zespoły zagrają na boisku Znicza, jednak ze względu na zły stan murawy spotkanie niemal w ostatniej chwili przeniesiono do Legionowa. Wzorem dwóch pozostałych sparingów, trener Sasal wystawił w meczu dwie zupełnie różne jedenastki. Każda z nich rozegrała po jednej połowie spotkania. Pierwsza odsłona meczu z drugoligowcem zakończyła się remisem 1:1. Bramkę dla gości w 22 minucie strzelił były gracz Legionovii, Dariusz Zjawiński. Wyrównał Piotr Krawczyk, prezentujący ostatnio wysoką formę strzelecką. Dla tego zawodnika było to już czwarte celne trafienie w trzecim z kolei meczu.

Po przerwie, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, na boisku zobaczyliśmy już zupełnie inną jedenastkę. Druga połowa spotkania nie była jednak specjalnie ekscytująca. Ciekawiej zrobiło się dopiero w ostatnich dziesięciu minutach meczu, kiedy to padły dwie bramki dla Legionovii. Pierwszą z nich zdobył zawodnik testowany, a następnie wynik spotkania na 3:1 podwyższył młody napastnik Jakub Karabin.

Choć trener Legionovii Marcina Sasal przyznał, że nie przywiązuje zbyt dużej wagi do wyników sparingów, a bardziej liczy się dla niego większe zgranie drużyny i wypracowanie pewnych schematów gry, to jednak skuteczność i dobra postawa zespołu w dotychczasowych meczach kontrolnych może cieszyć i nastrajać optymizmem przed rundą rewanżową. Tym bardziej, że główny rywal Legionovii – Sokół Aleksandrów Łódzki również nie zwalnia tempa i w kolejnym dwóch zimowych sparingach odniósł dwa zwycięstwa. W pierwszym 2:1 pokonał czwartoligową Wartę Działoszyn, a w drugim 1:0 wygrał z Omegą Kleszczów.

W następną sobotę, czyli 2 lutego o godzinie 13.00 Legionovia na własnym boisku rozegra sparing z Motorem Lublin, tydzień później (9 lutego) o tej samej porze także u siebie spotka się z Pelikanem Łowicz, a 16 lutego zagra z Polonią Warszawa.

Legionovia Legionowo – Znicz Pruszków 3:1 (1:1)

Bramki: Krawczyk, testowany, Karbin – Zjawiński

Skład Legionovii: (I połowa) – Jakub Stefaniak, TESTOWANY, Kacper Górski, Sebastian Weremko, Konrad Trzmiel, Piotr Krawczyk, Patryk Koziara, Konrad Zaklika, Luka Janković, Filip Kowalczyk
(II połowa) – Oliwer Wienczatek, Kacper Będzieszak, Kacper Górski, Daniel Choroś, Jacek Lewandowski, Eryk Więdłocha, Marcin Burkhardt, Jakub Karabin, Kamil Wolski, TESTOWANY, Patryk Paczuk.