Legionowskie Przedszkole Miejskie z Oddziałami Integracyjnymi nr 7 im. Janusza Korczaka uznano za jedną z najbardziej kreatywnych i nowatorskich placówek edukacyjnych w kraju. W Ogólnopolskim Konkursie o Laur Michała Anioła pozwoliło to „siódemce” zająć wysokie, trzecie miejsce.

Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie najlepszym nagród odbyło się na początku października, podczas Kongresu Edukacji Przyszłości w Kielcach. O Laur Michała Anioła rywalizowało 49 najbardziej wizjonerskich krajowych placówek oświatowych. Legionowska „siódemka”, jako jedyne przedszkole, znalazła uznanie dzięki innowacyjnej koncepcji pracy „Przestrzeń Przedszkolaka – sprawiedliwie wobec inteligencji wielorakich”, autorstwa dyrektor przedszkola Doroty Stankiewicz.

Celem konkursu o Laur Michała Anioła jest promowanie i upowszechnianie przykładów nowatorskich rozwiązań dydaktycznych oraz wyróżnienie placówek oświatowych, które w codziennej praktyce stosują nowe rozwiązania technologiczne, innowacyjne metody i programy nauczania, a zatrudnieni w nich nauczyciele potrafią współpracować z dziećmi w taki sposób, by wydobyć ich kreatywność i pasje do rozwijania swoich zainteresowań.
Patronat honorowy nad konkursem objęli szefowa MEN Anna Zalewska oraz wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here