Ogromny sukces młodego żeglarza z Legionowa Łukasza Machowskiego, ucznia Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej i zawodnika klubu MKS Dwójka Warszawa. Zajął on drugie miejsce w regatach Pucharu Europy – Kieler Woche w klasie Laser Radial.

Regaty odbywały się w dniach 16-19 czerwca w Kilonii w Niemczech. W kategorii Open w klasie Laser Radial, gdzie startował Łukasz Machowski, rywalizowało ze sobą aż 168 żeglarzy i jachtów. Drugie miejsca młodego legionowianina to nie jedyny sukces reprezentantów Polski w tych zawodach. W tej klasie i tej kategorii Polacy zajęli bowiem… całe podium. Pierwszy był Tytus Butowski z AZS AWFiS Gdańsk, który wygrał dwa wyścigi i tylko dwa razy zajął miejsca poza pierwszą ósemką. Drugi był Łukasz Machowski z MKS Dwójka Warszawa, który do kolegi z reprezentacji stracił siedem punktów, a trzeci – Mikołaj Silny z SEJK Pogoń Szczecin. Jego strata do drugiej lokaty wyniosła już jednak aż dwadzieścia pięć punktów.

Ze swojego udziału w regatach Kieler Woche zadowolony może być też młodszy brat Łukasza, Przemysław Machowski – uczeń gimnazjum im M. Konopnickiej w Legionowie W tych samych regatach w klasie Laser 4,7 w stawce 109 zawodników zajął on 13 miejsce i był pierwszym z Polaków.
Srebro zdobyte w trakcie zawodów w Kilonii to nie jedyny sukces Łukasza. Zawodnik wygrał też kwalifikacje krajowe do Mistrzostw Świata Juniorów World Sailing i w lipcu będzie reprezentował Polskę w USA.