To może być jeden z atrakcyjniejszych szlaków rowerowych biegnących przez powiat legionowski. Gmina Nieporęt planuje wybudowanie ścieżki biegnącej wzdłuż Kanału Żerańskiego. Ma tam też powstać infrastruktura sprzyjająca wypoczynkowi i rekreacji.

Inwestycja ta ma być jednym z elementów kolejnego dużego projektu dotyczącego budowy ścieżek rowerowych, w który zaangażowała się gmina Nieporęt. Pierwszy realizuje ona wspólnie między innymi z Legionowem, a ten dotyczący budowy szlaku wzdłuż Kanału Żerańskiego, razem z gminami z powiatu wołomińskiego. Wartość całego projektu to prawie 70 milionów złotych. – Zależy nam na wybudowaniu ścieżki rowerowej wzdłuż kanału, bo dzisiaj mamy tam takie zatłoczenie jak w śródmieściu. Najgorsze jest to, że ruch rowerowy zderza się tam z ruchem pieszym, co już skutkowało kilkoma kolizjami. Konieczne jest więc ich rozdzielenie, tak aby ścieżka rowerowa była w pełni niezależnym ciągiem komunikacyjnym – powiedział Sławomir Maciej Mazur, wójt Nieporętu.

Inwestycja wzdłuż Kanału Żerańskiego nie ograniczy się jednak tylko do budowy samego rowerowego szlaku. Oprócz utwardzonej ścieżki, gmina planuje tam także budowę oświetlenia oraz ławek, gdzie będzie można usiąść i odpocząć. – Zależy nam na kompleksowej realizacji tej inwestycji, tak aby to miejsce stało się jedną z wizytówek naszej gminy – dodał Sławomir Maciej Mazur. Jak poinformował wójt, jest duża szansa, że projekt budowy ścieżek rowerowych zostanie sfinansowany ze środków zewnętrznych.