Jeszcze w trakcie wakacji, powiat legionowski zakończył realizację dwóch dużych inwestycji drogowych. Pierwsza to przebudowa drogi z Jachranki do Woli Kiełpińskiej w gminie Serock, a druga to remont ulicy biegnącej od Białobrzegów aż do Beniaminowa w Nieporęcie. W tę niedzielę (3 września) obie te drogi zostaną oficjalnie oddane do użytku.

Otwarcie drogi w Woli Kiepłpińskiej zaplanowano na godzinę 12.30. Uroczystość zorganizowana przy kościele pw. Świętego Antoniego będzie częścią odbywającego się tego dnia „Święta darów ziemi”. W ramach realizacji tej inwestycji, na 1300-metrowym odcinku drogi powiatowej nr 1903W z Jachranki do Woli Kiełpińskiej, nawierzchnia jezdni została przykryta dwoma warstwami z mieszanki mineralno-asfaltowej o grubości ośmiu centymetrów. Na jezdni namalowano oznakowanie poziome, a samą drogę poszerzono o pobocze. Wykonano też chodniki oraz wjazdy na posesje. Przebudowa drogi kosztowała powiat ponad pół miliona złotych, z czego 170 tysięcy złotych pochodziło z dofinansowania ze środków Miasta i Gminy Serock.

Druga uroczystość odbędzie się o godzinie 15.00 na terenie Szkoły Podstawowej w Białobrzegach. Realizacja tej z kolei inwestycji polegała na wyremontowaniu 4,5-kilometrowego odcinka drogi powiatowej nr 4303W łączącego Białobrzegi z Beniaminowem. Oprócz wymiany nawierzchni i poszerzeniu jezdni do sześciu metrów na prostych odcinkach, siedmiu na łukach i siedmiu i pół na wyjątkowo niebezpiecznych zakrętach w okolicy fortów w Beniaminowie, w trakcie realizacji inwestycji przebudowano także skrzyżowania z drogami poprzecznymi, wyremontowano pętlę autobusową w Białobrzegach, wybudowano chodniki i zjazdy na posesje, a także wykonano odwodnienie. Bezpieczeństwo na drodze mają między innymi zapewnić podwyższenia z kostki, oddzielające oba pasy jezdni oraz wysepki, które otaczają przejścia dla pieszych. Dzięki tym rozwiązaniom wyprzedzanie w okolicy szkoły czy osiedla mieszkaniowego w Białobrzegach nie będzie już takie proste. Przebudowa drogi kosztowała ponad 3 171 tysięcy złotych. Środki na tę inwestycję pochodziły z budżetu powiatu legionowskiego.

Fot. facebook.com/Robert Wróbel